Petr Sedlář osmý v Republice!!

V neděli 28.5.2017 proběhlo v Olomouci Mistrovství ČR mladšího žactva ve vícebojích. Za Atletický klub Zlín nás reprezentoval Petr Sedlář (7.A). Celkem se závodu zúčastnilo 19 vybraných chlapců z celé České republiky.

Hned v první disciplíně (60m překážek) byl Peťa nasazen do prvního, tedy nejrychlejšího běhu. Bohužel však pro něj vyšla 8. dráha, která je hned v blízkosti mantinelu, takže bylo nebezpečí kolize. Peťa tuto disciplínu zvládl velice dobře s časem 9, 98s, ovšem nejistota a strach z potencionálního nebezpečí na něm byla při běhu patrná. V další disciplíně, hod kriketovým míčkem, si zlepšil svůj osobní rekord na 48,68m. Ovšem na to nejlepší pole závodníků nám ještě pár metrů chybělo. Třetí disciplína, běh na 60m, vyšla také velice dobře. Opět běžel v prvním běhu, tedy s těmi nejrychlejšími, a jako odměna mu byl velice slušný čas 8,23s. Poté následovala Peťova nejoblíbenější disciplína, tedy skok do dálky. Naneštěstí ve větrném počasí se, stejně jako ostatní, Peťa trochu potýkal s rozběhem. Nejdelší skok měřil 498cm, a to se Peťa bohužel odrazil před prknem. V průběžném pořadí se však tímto výkonem posunul na 8. místo. V závěrečném běhu na 800m si časem 2:27,78s své místo pojistil.

Peťa Sedlář při svém prvním republikovém představení ve víceboji obsadil ve velké konkurenci 8. místo, součtem získal 2231b. Předvedl velmi vyrovnané výkony, které jsou jistě příslibem do budoucnosti. Za jeho bojovnost, odhodlání, reprezentaci klubu a také za umístění mu patří velká gratulace.