Jedinou medaili z Jablonce přivezla Kašpárková

V Jablonci nad Nisou se o uplynulém víkendu konalo MČR dorostu a juniorů tradičně přezdívané GIGANT. Za občas velice náročných podmínek (vítr až 8m/s) předvedli atleti skutečně vynikající výkony. Do Zlína pak zásluhou Terezky Kašpárkové putuje bronzová medaile za třetí místo v běhu na 400 m. Dosažený čas 57,28 sek byl jen o 8 setinek horší, než osobní rekord z rozběhu. Gratulujeme!

Kompletní shrnutí prvního dne:
Jako první se představili vrhači, kteří trénují pod taktovkou Šárky Večerkové. Beáta Sedláčková si hned prvním pokusem za zvuku české státní hymny hodila v kouli osobní rekord 13.07 m a řekla si o finále. Jeden dlouhý pokus Bea přešlápla, ale ukázala, že na to má, což potvrdila konečným výkonem 13.26 m a pátým místem. Pavel Mišurec přijel hlavně na disk, takže koule byla jen doplňkem, přesto se neztratil a výkonem 13.86 m obsadil konečné 12. místo. V kladivářské soutěži hodila Bára Škubalová 39.59 m, čímž potvrdila svou výkonnost a skončila 13.

Naše mílařky jsou na začátku kariéry a úspěchem je už účast v soutěži. Mezi dorostenkami doběhla na 9. místě Jůlie Červinková s časem 5:03,09 sek. Juniorka Hanka Hudcová doběhla jedenáctá v čase 5:31,75 min.

V tyčkařské soutěži potvrdil výkonnost Tom Sláčik (stříbrný medailista z MČR vícebojů). Za 395 cm skončil sedmý.

Dominik Maniš bohužel nenavázal na svůj mistrovský titul z dorostu a výkonem 2:09,24 min doběhl dvacátý.

Tereza Kašpárková potvrdila roli spolufavoritky na medaili a druhým nejlepším časem a novým osobním rekordem 57,20 sek si zajistila účast v zítřejším finále, které bude hodně nabité a vyrovnané.

Sabinka Kusáková zaběhla svůj standard a to bohužel nestačilo na finále a o malý kousek skončila celkově desátá za výkon 67.67 sek. Marek Štefka urval poslední postupové místo do finále v novém osobním rekordu 55.32 sek.

Zítra se máme na co těšit! Držte palce!

Kompletní shrnutí druhého dne:
O největší úspěch výpravy a bohužel jedinou medaili zlínské výpravy se postarala Tereza Kašpárková (trenér Lukáš Vojtek), která potvrdila papírové předpoklady a doběhla třetí na 400 m v čase 57,28 s (rozběh 57,20 sek). Terezka zažila finále už letos v hale, tam ale závod neustála psychicky a doběhla šestá. V Jablonci dokázala, že jako závodník se už posunula o kus dopředu. Medaile je po velice náročném souboji s vyrovnaným startovním polem a také silným protivětrem na protilehlé rovince více než zasloužená. Gratulujeme!

Svou daň v podobě nemoci si vybral Adam Novosad, který byl ve výšce dorostenců kandidátem na medaili. Výkon 184 cm stačil na 7. místo. Adamovi přejeme, aby se brzy uzdravil a věříme, že letos ta dvojka ještě padne.

Své papírové předpoklady naplnil Marek Štefka, když skončil šestý. Ve větrném finále doběhl na 400 mpřek v čase 57,26 sek, v rozběhu ovšem vylepšil osobní maximum na 55,32 sek.

Z posledního nasazeného místa v soutěži málem do finále. Jen kousek chybělo Martinu Štípkovi při své premiéře mezi elitními českými trojskokany. Za nový osobní rekord 12,88 m si zasloužil deváté místo.

Také v trojskoku juniorek jsme měli želízko v ohni v podobě Terky Hromadníkové. Soupeřky ale předvedly úžasný souboj a nové osobní maxima. Terezka se tak musela spokojit s pátým místem za 11,94 m.

Závod se příliš nevyvedl diskařům, kteří zaostali za svými možnostmi a osobními rekordy. Nejlépe se umístila Beáta Sedláčková desátá za výkon 30,30 m, jedenáctý skončil Pavel Mišurec za 38,99 m a na 14. místě skončil Petr Pleva, který s výkonem 34,24 m zaostal za výkonem z Ostravy o téměř 8 m.

Není každý den posvícení, technické disciplíny jsou holt ošemetné a ne vždy vyjdou podle představ. Nevěšte hlavu a hurá do další práce.

Všem zúčastněným gratuluji k předvedeným výkonům.

 

print