3.kolo ligy mužů a žen

Již 3.kolo ligy mužů a žen se uskutečnilo dne 1.7.2017 v Uh.Hradišti. Našim děvčatům (oslabeným zejména o slovenské závodnice) se opět dařilo a za silnou Opavou skončilo pouze o 8,5 bodů. Tímto výsledkem jsme si upevnili 2.místo a máme velmi reálnou šanci vybojovat si účast v baráži o postup do extraligy. Celkem nastoupilo 19 našich závodnic.

Největší zásluhu na bodovém zisku měla Terezka Hromadníková (26 bodů), náročný „trojboj“ absolvovala Terezka Kašpárková (400 m, 400mpř. a 4×400 m – 20,75 bodů), dále pak zejména hostující děvčata – Pavla Hřivnová (21,25 b.), Markéta Mrňová (21,00 b.) a Martina Havlíčková (15,00 b.). Velkou pochvalu však zaslouží i zbývající děvčata. Stále dobrou formu prokazují např. Lenka Tomaštíková, Eva Kozmíková, Zuzka Martincová, Markéta Sláčíková, Sabina Kusáková, Katka Kasalová, Petra Jenyšová, ale snaha o co nejlepší výsledek byla vidět i u ostatních, byť to vždy nebylo podle jejich představ. To ovšem nevadí a třeba již příště to bude lepší. Svůj historicky první bod v soutěži družstev žen získala Lucie Ťavodová. Do závodění má chuť a určitě v dalším kole přidá i další body.

Připomínám, že 4.kolo se uskuteční v Břeclavi dne 26.8.2017, tedy týden po našem mítinku ve Zlíně. Případná baráž se uskuteční v Opavě 9.9.2017. Děvčata, počítejte s těmito třemi důležitými závody, (pro některé ještě také MČR do 22 let – 2.a3.9.2017), udělejte si čas a poctivě trénujte, ať máte v druhé polovině srpna a v září dobrou formu. Za dosavadní výsledky vám i vašim trenérům děkuji a těším se na druhou polovinu sezóny.

Hodnotit družstvo mužů mi nepřísluší, přesto alespoň stručně. Z mého pohledu se velmi mladý tým snažil, bylo dosaženo hodně hezkých výkonů, ale bohužel jsme pouhé 3,5 bodu zůstali za naším hlavním soupeřem Slavií Havířov a skončili na 6.místě. Tohle umístění nám patří i po třech kolech a stále nám tedy hrozí baráž o udržení I.ligy.

Podle bodového zisku se nejvíce dařilo Marku Štefkovi (15,25 b.), Tomáši Holému (15 b.), Petru Plevovi (14 b.), Martinu Štípkovi (12 b.) atd. Své si odvedli „nestárnoucí“ Jakub Genža, Jan Kalenda, Jan Polášek, z mladých pak Adam Novosad a další výškaři, Tomáš Sláčík atd. Potěšil mě i věkem ještě žák – Jirka Kovář, do ligy „nakouknul“ i talentovaný vrhač Pavel Mišurec. Své historicky první body si zapsali Jirka Štípek, Roman Prokop, Jakub Kasala

Vám všem přeji hezké prázdniny či dovolené a nezapomínejte, že čas běží rychle a čekají nás důležité závody (viz výše). Tabulková část – viz vývěska na budově SK či stránky ČAS.

Zdraví Bohumil Vrána

print