Úspěšný závěr ligové soutěže

Poslední ligové kolo se uskutečnilo za velkého vedra v Břeclavi dne 26.8.2017. Jeho výsledek určil konečné pořadí ve skupině C a také kdo postoupil do baráže o extraligu a kdo naopak bude bojovat v baráži o udržení prvoligové příslušnosti. Obě naše družstva předvedla velmi hezké výkony, což se odrazilo také na konečném umístění. Ženy v tomto kole zvítězily a muži získali velmi hezké čtvrté místo. Konečná tabulka posunula muže na celkové 5.místo a ženy si 2.místo udržely. Z toho plyne, že oba týmy AK Zlín budou i v příštím roce prvoligovými účastníky. Ženy navíc postoupily do baráže o extraligu, která se uskuteční 9.9.2017 v Opavě. Oběma týmům děkuji za vzornou reprezentaci klubu a k dosaženým výsledkům blahopřeji.

Nesmíme ovšem zapomínat, že obě družstva byla výrazně posílena závodníky ze Slovenska a ženy navíc závodnicemi z AK Olympu Brno.

Jak se dařilo jednotlivým závodníkům:
U družstva mužů bylo největším potěšením návrat Václava Staňka. Po dlouhé tréninkové pauze je třetí místo v běhu na 400 m (51.21 vt.) skvělým výsledkem. Vašku díky. Kromě slovenských závodníků (Olej a Chlebovec) se bodově velmi dařilo výškařům Jakubu Genžovi 1.95 m), Adamu Novosadovi (1.92 m), trojskokanům Tomáši Holému a Martinu Štípkovi, Petr Pleva překvapil v hodu diskem (40.00 m), úspěšně bojoval také Dominik Maniš (800 m – 1:58,99), Tomáš Sláčík a pochvalu zaslouží i všichni ostatní.

V ženách byla nejvíce bodující Bára Tomková (2.místa na 200 a 400 m, obě vítězné štafety), Terezka Kašpárková (vítězka v běhu na 400mpř v os.rek. 64.22 vt. Navíc další skvělé výkony v běhu na 400 m a 4×400 m), další hostující – Markéta Mrňová, Pavla Hřivnová, Martina Havlíčková a Sabina Malatincová – jako vždy výrazné opory týmu a do této skupiny patří také Terezka Hromadníková, Eva Kozmíková a Lenka Tomaštíková (mimochodem ta má již na svém kontě 84 utkání a 1.269,50 bodů). To byly hlavní opory družstva. Pochvalu zaslouží i všechny další za bojovnost a snahu o dosažení co nejlepšího výkonu. Ne všem se dařilo podle jejich představ, ale v tom vedru patří všem velký dík.

Takže děvčata, ještě nás čeká již zmíněná baráž. Našimi soupeřkami budou Hvězda Pardubice, A.C. TEPO Kladno, Dukla Praha, LIAZ Jablonec, Slávia Praha, Spartak Praha 4 a Sokol Opava. I když budeme patřit mezi outsidery (tentokrát bez slovenských závodnic), věřím, že si neuděláme ostudu a budeme důstojným soupeřem.
(Tabulky vč. výkonů a bodového zisku – viz vývěska na budově SK Zlín).

Zdraví Bohumil Vrána, vedoucí družstva žen

print