VC Prostějova 24.9.2017

V neděli 24.9.2017 se konala Velká cena Prostějova. Tento tradiční mítink proběhl za příjemného počasí, vezmeme-li v úvahu počasí celého týdne – zataženo, teplota okolo 15°, bezvětří…  Co víc jsme si mohli přát? Na konci sezóny určitě dobré výkony.

Závodu se účastnilo hned několik zlínských atletů a většina si odvezla umístění „na bedně“. Nejlépe se vedlo Adamu Novosadovi, který získal zlatou medaili za skok vysoký (195 cm) a stříbro v dálce (585 cm). Také Martin Štípek se neztratil – ve výšce obsadil třetí pozici (170 cm) a v dálce dokonce první příčku, kde mu chybělo k šestimetrové hranici pouze 6 cm. Tomáš Hřib se atletice naplno věnuje teprve od srpna, přesto jeho výkony jsou dobrým základem do budoucna (dálka – 531 cm, 100 m – 12,74 s). Nejmladším zástupcem mužské části byl Petr Sedlář, který si v běhu na 60 mpř. doběhl pro první místo časem 9,74 s. V dálce pak přidal páté místo za 501 cm, kde Petr opět trochu bojoval s rozběhem.

Něžnější část výpravy reprezentovaly 4 dívky. Zlatou medaili ve skoku vysokém si vybojovala Adéla Mikulčíková (140cm), stříbrnou Barbora Królová (135 cm) a bronzovou Lucie Kašpárková (135 cm). Barbora ještě navíc získala zlatou medaili ve skoku do dálky (461 cm). Lucka Kašpárková přidala v běhu na 60 mpř. ještě stříbrnou medaili (10,54 s). Klárka Brázdilová s běhu na 60 m s překážkami bohužel závod nedokončila, když jí na mokré dráze podklouzla noha.

Závodu se jako skoro každoročně zúčastnil také český rekordman na 110 mpř. Petr Svoboda, který si určitě chtěl po ne úplně vydařené sezóně spravit chuť. Jeho snaha byla ohodnocena rekordem mítinku časem 13,46 s.