„Kotáry“ se vydařily

Za velmi příznivého počasí a s podporou Statutárního města Zlín a Zlínského kraje, uspořádal dne 15.10.2017 Atletický klub Zlín, z.s. již 70.ročník běhu Zlínem „Přes Valašské kotáry“, který se koná jako Memoriál Gustava Bělského a Ivana Hejtmánka.

Letošní jubilejní ročník měl rekordní účast, a to 298 startujících. Musíme si však přiznat, že v minulých letech byla kvalitnější konkurence – zejména v mládežnických kategoriích – přesto vítězové hlavních závodů mužů a žen rozhodně nezklamali.

Nás může potěšit, že v kategorii žen zvítězila závodnice našeho AK a současně reprezentantka ČR Kateřina Hálová před další naší atletkou Petrou Jenyšovou. V kategorii mužů svedli velký boj o vítězství bratři Martin a Lukáš Kučerovi s kroměřížským Tomášem Navrátilem. V závěrečném kole o svém prvenství rozhodl Martin Kučera z VSK Univerzita Brno. Oba vítězové – Hálová a Kučera – dosáhli této mety již potřetí.

V juniorech (společně s dorostenci) stál na nejvyšším stupni rovněž atlet z našeho klubu Filip Vabroušek. Ve stejné kategorii děvčat dominovala naše odchovankyně Petra Herzogová z AK Olymp Brno.

Zlínským atletům se dařilo i v žákovských kategoriích. Mezi vítěze se v mladším žactvu zapsali Petr Sedlář a Zuzana Zouharová, v přípravkách pak Tereza Vrbová, Dominik Kupka a Adam Skoupil. Blíže viz výsledky na těchto stránkách.

Závěrem lze uvést, že se jubilejní ročník vydařil. Trať závodu byla dobře připravena a organizátorům z AK Zlín patří velké poděkování. Poděkování náleží také Městu Zlín, které poskytlo své prostory v přízemí radnice, dále Městské policii Zlín za dohled nad bezpečností a všem přítomným, jež vytvořili skvělou kulisu tohoto závodu.
Ještě jednou díky a těšíme se na 71.ročník v roce 2018.

Bohumil Vrána

print