FANDÍME KONTINENTŮM

Všichni atletičtí fanoušci jistě ví, že v září příštího roku bude hostit Ostrava nejprestižnější týmovou soutěž v atletice na světě – KONTINENTÁLNÍ POHÁR. V rámci projektu „Fandíme kontinentům“, do kterého se zapojily i některé naše přípravkové skupiny, se dětem tento závod alespoň trochu přiblíží.

Soutěž probíhá od konce října až do května příštího roku. Trenéři mají velkou výzvu, kdy musí pro děti vymyslet trénink, který bude inspirovaný jedním ze čtyř zúčastněných kontinentů. Tedy Evropou, Amerikou, Asií/Oceánií/Austrálií a Afrikou. Do konce listopadu jsme „atletili v Evropě“.

Do projektu se zapojily dvě skupiny z našeho atletického klubu. První skupina (atletická přípravka – trenérky Lucie Ťavodová/Eva Kozmíková/Jana Školoudíková) se inspirovala momentálně velmi atraktivním biatlonem. Pro děti postavily krátkou biatlonovou dráhu a děti byly rozděleny do skupinek, které reprezentovaly evropské státy. Tyto si pak vyzkoušely atleticko-biatlonovou štafetu.

Druhá skupina (4. a 5. atletická sportovní třída při ZŠ E. Zátopka – trenéři Eva Kozmíková/Stanislav Laciga/Zuzana Martincová) pak závodila na krátké překážkové dráze o to, kdo nejdříve „projede Evropu“ a poskládá vybrané státy Evropy na správné místo do slepé mapy. Také si děti vytvořily plakáty s vlajkami evropských států, které jim přirostly k srdci.

V prosinci a lednu nás čeká další zastávka, a to Amerika. A děti se již těší na další atletický trénink :).

Více informací o projektu naleznete na http://www.atletikaprodeti.cz/zpravodajstvi/fandete-s-nami-kontinentum_2097. Další fotky či videa pak naleznete na stránkách FB – Atletický klub Zlín.

Naše „Evropské atletění“

 

 

print