Regenerace závodníků

Ilustrační foto

S novým rokem přichází výrazná a příjemná novinka pro naše atlety. 

Všichni aktivní závodníci (hlavně kategorie dorostu a výš) mohou využívat hrazených regeneračních služeb klubem na Sauně Resl na Novestě (webové stránky a otevírací doba).

Omezení je 1x týdně sauna+ 20min masáž na osobu, v případě zdravotních problémů se ale jistě dá individuálně domluvit i jinak.

Před objednáním nebo v případě jakéhokoliv dotazu pište buď na mail zuzanamartincova@atletikazlin.cz nebo na můj FB.

Regenerace by měla být (a stále není!!) nedílnou součastí každého sportovce. Každý den po tělu chcete maximální výdej na tréninku, ale je potřeba to tělu i nějak vrátit! Regenerace je minimálně na stejné úrovni jako tréninky, tak si udělejte čas i na ni.

Těm, kteří se saunou nebo masáží nemají zkušenosti, doporučujeme si ji vyzkoušet v tréninkovém období (ne před závody!), abyste zjistili, co to s vašim tělem udělá. Tak jako pozorujete reakce těla na různé typy tréninku, musíte si sami vyhodnotit a přijít na to, kdy vám sauna či masáž udělá nejlepší službu a kdy je pro vás nejvíce prospěšná. Před závody by dle mého se mělo chodit do sauny nebo na masáž minimálně 2 dny před samotným závodem, ale vždy je to o vašem subjektivním pocitu.

O účincích masáže si můžete přečíst např. zde a o saunování zde.

ZM

print