Mistrovství Moravy a Slezska staršího a mladšího žactva 2.2.2018

V pátek 2. 2. 2018 se v ostravské hale uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska žactva. Náš oddíl vyslal do bojů o medaile 18 žáků a žákyň. Všichni bojovali o co nejlepší umístění a příjemným bonusem bylo zlepšení osobních výkonů.

V mladším žactvu byl na nejkratší trati 60m nejúspěšnější Jirka Mičke výkonem 8.21s z rozběhu a vyhrál finálový běh časem 8.25s. a dále Jirka Mičke zvítězil ve skoku dalekém výkonem 524cm. Na trati 300m se na 2. místě umístil Daniel Kupka časem 43.92s a další 2. místo získal na trati 800m Koníček Ondřej časem 2:25:98. V mladších žákyních vyhrála vrh koulí Terezka Vondráková výkonem 11.24m a ve skoku vysokém se umístila na 11.místě výkonem 136cm. Ve vrhu koulí nás ještě reprezentovaly Lucie Divoká, která se umístila výkonem 7.85m na 10.místě a Kateřina Ďuláková se s výkonem 6.75m umístila na 16. místě. Na trati 60m př. se do finále probojovala Adriana Hefková výkonem 10.72s, kde poté skončila na krásném 4. místě výkonem 10.67s. Stejnou trať absolvovala i Kristýna Ščepánová, která se výkonem 11.93s neprobojovala do finále. Adriana Hefková startovala i na trati 150m, tady se umístila na 8. místě.

Za starší žactvo nás na nejkratší trati v žákyních reprezentovala Alžběta Vavříková, která si v rozběhu časem 8.13s zajistila účast ve finálovém běhu. Tady si novým osobním výkonem 8.01s doběhla pro krásné 3. místo. Dále si opět vylepšením osobního rekordu doběhla na trati 150m časem 19.21s pro další bronzové umístění. Na 60m se představily Karolína Vlková výkonem 8.67s a Lenka Vyvlečková výkonem 8.71s, bohužel výkony nestačily na postup do finále. Obě dívky běžely i trať 150m, kde se představila i Marie Vařechová. Zástupkyni na trati 800m jsme měli v podání Zuzany Zouharové, která si časem 2:38:25 doběhla pro 11. místo. Dva osobní rekordy, ve skoku dalekém výkonem 509cm a ve vrhu koulí výkonem 9.87m, si vytvořila Kristýna Hlaváčová, která si zaběhla 60m př. v čase 9.70s., který bohužel nestačil na postup do finále. Za žáky nastoupil na trať 800m Jiří Kovář, jenž časem 2:12:91 skončil na 5. místě. Dále se představil i na trati 150m. Ve výškařském sektoru s výkonem 159cm a celkovém 10. místě skončil Lukáš Nevečeřal. Na trati 300m nás reprezentoval Jan Mašláň a na trati 3000m pak Jiří Slováček. Pro oba posledně jmenované to byly první velké závody v atletice.

Všem našim reprezentantům gratuluji a přeji hodně úspěchů v dalších závodech.