Liga dospělých se blíží

ZPRAVODAJ č. 1/2018 – I.liga ženy a muži

Vážené atletky a atleti, trenéři,

blíží se nám další ligová sezóna a je tedy vhodné si něco k tomu sdělit. Máme družstva v I.lize a máme zájem tuto soutěž udržet. Oba týmy – muži i ženy – získaly nějaké posily, ale to se týká téměř všech účastníků. Je proto třeba, aby všichni nominovaní se těchto závodů zúčastnili a odvedli své maximální výkony. Byl bych rád, kdyby na termíny závodů si nikdo nesjednával např. dovolenou či jinou akci. Prosím, zkuste si soukromé aktivity naplánovat tak, abyste se mohli zúčastnit všech ligových kol a mládež (junioři a juniorky) ještě i těch svých. Obě naše družstva dospělých zřejmě čeká boj o udržení.

Termíny ligových kol jsem již uvedl dříve, ale jistě nebude na škodu si je ještě jednou zopakovat. Muži i ženy mají svoji soutěž vždy na jednom místě.

I.kolo Opava 19.05.2018 muži 10.000 m ženy 5.000 m
II.kolo Třinec 09.06.2018 muži 3kmpř. ženy 3kmpř.
III.kolo Uh.Hradiště 30.06.2018 muži 5.000 m ženy 3.000 m
IV.kolo Břeclav 25.08.2018 muži 3.000 m ženy 5.000 m

Družstva:
Muži: Ženy:
AC Mor.Slavia Brno AC Mor.Slavia Brno
TJ Sokol Opava TJ Sokol Opava
TJ Lokomotiva Břeclav TJ Lokomotiva Břeclav
TJ TŽ Třinec TJ TŹ Třinec
AC Sl.Sl.Uh.Hradiště AC Sl.Sl.Uh.Hradiště
SSK Vítkovice B AK Olomouc
AK ZLÍN AK ZLÍN
Sl.Havířov se odhlásila TJ Sz Frýdek-Místek

Určit sestavu již dnes by bylo velmi předčasné, ale u družstva žen mohu uvést jména, se kterými počítám:
Červinková, Hlaváčová, Hromadníková, Hudcová, Jenyšová, Kasalová, Kašpárková, Koudelková, Laštovková (přestup z Rokycan), Lorencová (??), Malatincová (SVK), Martincová, Mikulčíková, Petrášová, Sedláčková, Sláčíková (?), Škaldová (host.), Škubalová, Ťavodová, Tomaštíková, Tomková (SVK), Vavříková, Zouharová.
Dále podle výkonnosti – Bartošová, Paťhová, Smilková, Vlková a možná ještě někdo další.
Nechci zasahovat do kompetence ved.družstva mužů Lukáše Vojtka, ale i zde lze uvést většinu jmen:
Benda (SVK), Bottlík (SVK), Genža, Guriš (host.), Hamšík, Holý, Janiš, Kadla (host.), Kasala, Kovář, Kozmík, Kusák, Martinka, Mišurec, Novosad, Pleva, Polášek, Prokop, Sláčík, Sýkora (?), Štípek J., Štípek M., Vabroušek F., Vabroušek P. (?), Kalenda (?), Čechman, Majer (host.). , Mautner, Kocourek a Vychodil (všicni tři host.), Maniš a Štefka – ?????

Dobrá zpráva pro všechny startující, a to, že budeme mít nové dresy. Věřím, že se vám budou líbit a bude se nám v nich dařit.

Většina shora uvedených jmen spadá do juniorského či dorosteneckého věku. Tady chci připomenout, že soutěže juniorů a juniorek zahajují již 5.5.2018 v Olomouci. Další kola jsou 26.5.2018 v Břeclavi a 16.9.2018 v Ostravě-Vítkovicích.

Ve Zlíně dne 4.4.2018

Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print