Z Ostravy vezeme 12 (14) medailí

Do města zaslíbeného atletice, do Ostravy, odjela celkem početná skupinka zlínských atletů, aby si to rozdala v bojích o medaile s těmi nejlepšími na Moravě. Týden před celorepublikovým šampionátem (GIGANTEM) tak měli atleti možnost prověřit formu.

První medaili do sbírky získal Pavel Mišurec (tr. Šárka Večerková). Hodem dalekým 47,65 m vybojoval v disku dorostenců ZLATO. Navíc se jeho diskařské srdce projevilo, když všem svým soupeřům vymetl svým vlastním tělem diskařský kruh, aby jim to neklouzalo. V kouli pak získal za úžasný osobní rekord 16,14 m BRONZ a stal se tak spolu s Terezkou Kašpárkovou (tr. Lukáš Vojtek) nejúspěšnějším zlínským závodníkem.

Terezka své ZLATO vybojovala v běhu na 400 mpřek juniorek., kde si vylepšila osobní maximum na 62,70 s. Je veliká škoda 3 měsíčního výpadku v tréninku, útoky na limit na MS do finského Tampere by pak byly vskutku reálné. Pokud se Terezce podaří přeběhnout všechny překážky správně, hranice 60 s není nemožná, ale dvě překážky a pak trápení nestačí. BRONZ pak vybojovala v běhu na 200 m, který byl pro ni spíše tréninkem (26,32 s).

Třetí ZLATO se podařilo získat Julči Červinkové (tr. Lukáš Vojtek) na půlce dorostenek. I nemocná dokázala celkem hladce zvítězit v čase 2:15,27 s. Jedná se letos teprve o druhou půlku a vlastně asi třetí v životě, takže se do jisté míry seznamujeme s touto tratí. Výsledky a samotná Julča však ukazuje, že může být velkou budoucností atletického Zlína.

Skvělý výkon a posun na čelní místo českých tabulek předvedl Filip Vabroušek (tr. Radim Bárta, Petr Vabroušek) v běhu na 5000 m juniorů. Trochu přepálený začátek se mu podařilo proměnit v čas 15:40,20 min. Bylo z toho samozřejmě ZLATO. Filip se pomalu ale jistě usazuje na svých pozicích v čele tabulek. Navíc trať 5000 m mu podle jeho slov sedí ze všech nejvíce, tak uvidíme, co předvede na MČR.

O poslední ZLATO výpravy se postarala Hanka Hudcová, která ač nebyla v běhu na 3000 m juniorek favoritkou, dokázala se zlepšit o téměř půl minuty a v osobním rekordu 11:23,71 min zvítězit. Hanka se zlepšuje prakticky každým závodem, věříme, že za týden se podaří čas ještě zlepšit.

Jediné STŘÍBRO získala pro Zlín ve vrhačském sektoru Beátka Sedláčková (tr. Josef Vedra, Šárka Večerková). Druhá skončila mezi dorostenkami ve slušném osobním rekordu 13,76 m a bude jistě patřit i mezi favoritky za týden při MČR. Jako jednička vstupovala do soutěže v disku, tady bohužel třikrát přešlápla.

BRONZ se podařilo získat Tomáši Holému (tr. Stanislav Laciga) v trojskoku mužů za 13,27 m. Tom se vrací po táhlém zranění s operací a určitě to pro něj znamená motivaci do dalších závodů. Stejnou medaili vyskákal Martin Štípek (tr. Stanislav laciga) za trojskok juniorů dlouhý 12,55 m

Další třetí místo a BRONZ získal pro Zlín Jakub Kasala (tr. Šárka Večerková) v kouli juniorů za 11,96 m. Služebně nejmladší výškař Dominik Martinka (tr. Martin Janiš) vyskákal poslední BRONZ výpravy ve výšce dorostenců.

Krásný osobní rekord předvedla Terezka Hromadníková v dálce. Zvítězila s výkonem 560 cm. Třetí pak skončila v tyči, která se bohužel prolínala s dálkou, nakonec z toho bylo “jen” 330 cm. Terezka bohužel nepatří do výčtu zlínských medailí, protože letos reprezentuje Olymp Brno, nicméně se připravuje s námi ve Zlíně pod taktovkou Stanislava Lacigy.

Za zmíňku stojí také 4. místo Klárky Petrášové v nejkratším sprintu a stejné 4. místo v tyči Petra Plevy. Nadějné pokusy ve skoku vysokém dorostenek předváděla i Adélka Mikulčíková, když s osobním rekordem 159 cm zůstala sedmá. Pátý doběhl Jirka Štípek v běhu na 400 mpřek dorostenců v osobním rekordu 51,13 sek.

Všem závodníkům gratuluji k výkonům. Všechny ostatní výsledky jsou k nahlédnutí na webu www.atletika.cz

LV

print