Liga mužů a žen ve třetím kole

Liga mužů a žen pokračovala v Uh.Hradišti dne 30.6.2018 svým 3.kolem. Výkony všech účastníků byly výrazně ovlivněny silným větrem a také nižší účastí startujících. Zřejmě začátek prázdnin vykonal své. To se týkalo také našich obou družstev, zejména žen, kde nastoupilo pouhých 14 závodnic. V týmu mužů AK sice startovalo 22 závodníků, ale chyběly opory např. oba slovenští sprinteři Benda a Bottlík, olomoucký Mautner, v průběhu závodů se navíc zranil náš dosud nejúspěšnější závodník Petr Pleva a ne vždy se vše podařilo podle představ. To výrazně ovlivnilo i umístění našeho kolektivu.

Družstvo žen i přes uvedený nízký počet závodnic skončilo na slušném 4.místě. Dařilo se zejména oběma slovenským posilám – Simona Martincová a Barbora Tomková, dále Terezce Hromadníkové (obětavě nastoupila v 5ti disciplínách), Julii Červinkové, Beátě Sedláčkové, Katce Kasalové a tradičně Lence Tomaštíkové. Terka Kašpárková si vzala těžkou porci disciplín (200 m, 400 m, 400mpř. a 4×400 m), ale síly tentokrát na to nestačily. Pochvalu zaslouží i ostatní závodnice, byť zatím na ty nejlepší ještě nestačí.

Družstvo mužů skončilo na 6.místě. Bodově se nejvíce dařilo hostujícím Jiřímu Kadlovi a Jardovi Vychodilovi, z našich pak Jirkovi Štípkovi, Adamu Novosadovi, Tomáši Holému, Karlu Kusákovi, Pavlu Mišurcovi a Romanu Prokopovi. Zvláštní pozornost zaslouží nestárnoucí Jakub Genža (37 let), který ve skoku do výšky překonal 1.98 m (těsně shodil 2.01) a skončil na třetím místě. Své si „odvedl“ také Honza Polášek v hodu kladivem. Svůj první start v mužích absolvoval Petr Sedlář (14 let). V dálce si vytvořil nový osobní rekord 5.93 m. Snahu nelze upřít ani ostatním. Všem startujícím patří poděkování, stejně tak jejich trenérům.

Tabulková část z dosavadní ligy bude uveřejněna v klubové vývěsce na budově SK a podrobné výsledky jsou k dispozici na stránkách ČAS.

Další – poslední – ligové kolo se uskuteční v Břeclavi 25.8.2018. Ještě týden před tím (18.8.2018) však uspořádá náš klub tradiční atletický mítink „Zlín 2018“. Již dnes máme přísliby řady kvalitních závodníků nejen z ČR, ale také ze Slovenska a přivítáme zde i atlety z AKS Chorzów.

Takže, přeji všem hezkou dovolenou, ale nezapomínejte, že druhá polovina srpna bude vyžadovat vaši dobrou formu.

Zdraví
Bohumil Vrána

print