Mítink Zlín 2018! Budou padat rekordy?

Letošní 66. ročník Velké ceny Zlína se už nyní zapsal do historie minimálně počtem startujících. Takhle kvalitní startovní pole jsme na Stadionu Mládeže ještě neměli, tedy alespoň ne nejkratším sprintu. Ve skoku dalekém pak budeme mít možnost vidět Radka Jušku, českého rekordmana (831 cm), který si po Berlíně přijede spravit chuť a my budeme svědky útoku na 8 m.

Tahákem je kromě skoku dalekého s Radkem Juškou a druhým z letošních tabulek Adamem Zelinkou sprinterský dvojboj. Takzvaný GoldenDouble je vypsán v disciplínách 100 a 200 m a slibuje bonus při vítězství v obou disciplínách. Na startu letošního ročníku uvidíme ta největší jména českého sprintu a navíc superhvězdu evropského formátu – Jána Volka (10,13 sek).  Uvidíme nového českého rekordmana Zdeňka Stromšíka (10,16 sek), Jana Velebu (10,23 sek), Dominka Záleského (10,29 sek), Jana Jirku (10,51 sek) a další. Rovněž v ženách bude zastoupena špička. Klára Seidlová už letos dokázala 11,46 sek, konkurovat jí bude Jana Slaninová (11,69 sek), která stejně jako všichni výše zmínění startovala na ME v Berlíně.

Na spadnutí je rovněž podívaná všech podívaných, pokus české reprezentační štafety o zdolání letitého českého rekordu v běhu na 4 x 100 m. V pátek po rozcvičení a vzájemné dohodě se rozhodne, zda štafeta bude či ne. 

Příznivci sportu a specálně rychlé atletiky by si tuhle podívanou určitě neměl nechat ujít. Závody začínají v sobotu v 13:30 hodin žákovskými běhy. Vstup na Stadion Mládeže je ZDARMA!

Fotky staženy ze serveru iDnes, foto by Jojka, foto by TARS, foto ze serveru FB

print