Z Chorzowa se vrátili atleti spokojení

Atletický klub ve Zlíně má dlouholetou spolupráci s atlety polského družebního města Chorzów. I v tomto roce došlo k vzájemné návštěvě, a to nejprve ve Zlíně a poté ve dnech 24. – 25. 8. 2018 v Chorzówě.

Atleti TS AKS Chorzów pořádají tradiční atletický mítink pro mládež do 15 let – nazvaný O pohár prezidenta města Chorzówa. Pro další kategorie pak mítink nazvaný Memoriál Pawla Kozubka a Otylii Kałużowej. Závody jsou sledovanou akcí v celém polském Slezsku a zúčastnilo se přes 200 závodníků.

Vedoucím sportovní výpravy zlínských atletů byla trenérka Šárka Večerková a Eva Kozmíková. Závodů se z našeho klubu zúčastnilo celkem 16 atletů.

V letošním roce jsme byli ubytovaní ve městečku Wisla (asi 100km od Chorzówa) . Měli jsem možnost navštívit skokanské můstky a také si prohlédnout městečko. Večer byla společná večeře, kde jsme se seznámili s dalšími závodníky a trenéry z francouzského družebního města Creil.

V sobotu po snídani jsme se autobusem přesunuli do Chorzówa. Po obědě, který byl na stadionu, jsme se začali připravovat na to nejdůležitější a to byly jednotlivé starty našich závodníků.

Z našich atletů se na medailové pozice kvalitními výkony prosadili následující atletky a atleti:

1. místo: Mišurec P. (koule 5kg – 15,43)
  2. místo: Sedlář P. (dálka – 589cm)
  3. místo: Vavříková A. (100m – 13,18s), Kovář J. (300m – 39,33s)

Kromě těchto skvělých výsledků jsme získali řadu dalších pěkných umístění.

Zlínští atleti v Chorzówě byli „vidět“ a dobře reprezentovali, jak Statutární město Zlín, kterému děkujeme za finanční podporu při organizaci této sportovní akce, tak i svůj zlínský klub. Rozhodně se těšíme na další společné sportovní akce s tímto polským klubem.