LIGOVÝ ZPRAVODAJ č. 1/2019

Vážení závodníci a trenéři,
halová sezóna skončila, musíme myslet na letní sezónu, a to je kromě různých závodů jednotlivců také soutěž družstev I. ligy mužů a žen. Letošní ročník bude velmi náročný a hlavně soutěž mužů bude velmi kvalitní. Z extraligy do I.ligy sestoupil SSK Vítkovice (hlavní favorit) a z II.ligy „k nám“ postoupila VSK Univerzita Brno B, rovněž velmi ambiciozní a silný tým. V ženách naopak letos chybí AK Olomouc (postup do extraligy), ale z nižší soutěže postoupilo „béčko“ AK Olymp Brno B, což rovněž nebude chtít hrát druhé housle. Bude to boj o každý bod a bude proto velmi důležité, aby všichni nominovaní se řádně zúčastnili závodů a neplánovali si v termínech jednotlivých kol jiné akce např. dovolené aj.
Nikdo nemá zájem sestoupit do II.ligy. Důvodů je několik. Např. nižší výkonnostní úroveň a v případě sestupu jednoho našeho týmu se výrazně prodraží doprava. Proto se jednotlivá družstva snaží posilovat. Nejinak je tomu i v našem případě. Stejně jako v loňském roce budeme mít v obou týmech slovenské závodníky (v mužích Benda, Bottlík, nově Sloboda, v ženách (Malatincová a Tomková). O případných dalších posilách, zejména pro družstvo mužů, jednáme.
Termíny a místa jednotlivých kol:
1.kolo 18.05. Třinec
2.kolo 08.06. Opava
3.kolo 22.06. Uh.Hradiště
4.kolo 24.08. Břeclav
Baráž 31.08. (pokud se nás bude týkat)
pořadatel – ten, kdo v soutěži mužů skončí na 7.místě)
Ligovým kolům bude předcházet řada dalších závodů. Např. atletické středy ve Zlíně, 1.kolo družstev juniorů a juniorek 5.5. v Ostravě, 11.5. ve Vyškově MMaS jednotlivců(mimo žactva) aj. Soupisky pro I.ligu budou vytvořeny na základě dosažených výkonů jednotlivých závodníků na předchozích závodech a bude pro to vhodné se jich zúčastnit.

Dále chci upozornit na další akce, které bude náš klub v tomto roce na dráze pořádat. Kromě již zmíněných atletických střed to bude zejména MČR ve vícebojích ve dnech 30.5. až 1.6.2019. Dále pak tradiční mítink „Zlín 2019“, který se uskuteční 10.8.2019. (POZOR – v některých termínových je chybně uvedeno datum 17.8.).

UPOZORNĚNÍ – OBNOVIT PLATNOST ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY !!!

Ve Zlíně dne 31.3.2019

Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print