Jirka Štípek ve Vyškově příjemně překvapil

Foto Jiří Kottas

O zřejmě nejhodnotnější výkony zlínské výpravy na Mistrovství Moravy a Slezska ve Vyškově se postaral Jirka Štípek (trenér Lukáš Vojtek). Již v rozběhu na 100 m překvapil osobním rekordem 11,04 s. Ve finále pak šokoval suverénním vítězstvím v čase 10,90 s a ziskem zlaté medaile. Pro druhé zlato si pak doběhl na dvojnásobné trati opět v novém osobním rekordu 22,28 s. Do sezony vstupoval s osobními rekordy 11,73 s a 23,61 s. GRATULUJEME!

Další hodnotné zlaté medaile přidala Julča Červinková (trenér Lukáš Vojtek) na půlce ve vyrovnaném osobním rekordu 2:14,55 min, Martin Ponížil (trenérka Šárka Večerková)v dorostenecké kouli za 15,80 m, Tom Holý (trenér Lukáš Vojtek) v trojskoku za 14,05 m a Filip Vabroušek (trenér Radim Bárta) v běhu na 5000 m za čas 16:05,98 min. 

O stříbrné medaile se postaraly hlavně dámy. Krásný osobní rekord v běhu na 400 m si zaběhla Kristýnka Hlaváčová (trenér Lukáš Vojtek), stříbrnou medaili si na krk pověsila za 59,38 s. Dvě stříbrné medaile vybojovala Terezka Hromadníková (trenér Stanislav Laciga). V tyčce přelétla 321 cm, v soutěži dálkařek předvedla 537 cm. Pro utrápené stříbro si doběhla Terezka Kašpárková (trenér Lukáš Vojtek) na 400 m přek v čase 69,93 s.

O pánské zastoupení ve stříbrné skupině se postaral Richard Janiš (trenér Martin Janiš), který si vylepšil osobní maximum ve skoku vysokém na 180 cm. Z diskařského kruhu dovezl stříbro Martin Ponížil (trenérka Šárka Večerková) za osobní rekord 43,13 m.

Bronzové medaile ve Vyškově získal Pavel Mišurec (trenérka Šárka Večerková) za 45,64 m v disku a Tomáš Kozmík (trenér Stanislav Laciga) v trojskoku za výkon 12,77 m.

Současně s MMaS jednotlivců ve Vyškově probíhala na třineckém stadionu soutěž vícebojařů. Tady si hodnotný osobní rekord vytvořil Tomáš Sláčík (trenér Pavel Utíkal). Své bodové maximum vylepšil bezmála o 500 bodů a s konečným součtem 6254 b se usadil v čele letošních juniorských tabulek. Podle slov trenéra však druhý den ovlivnilo počasí a ve výkonu je určitě velká rezerva. Budeme se tak těšit na boj o zlato při MČR vícebojů ve Zlíně.

Stříbro si odvezl z Třince Pavel Novosad (trenér Martin Janiš) za zisk 3528 bodů. Natka SkopálkováKarel Kusák a Adam Sukup ze stáje Pavla Utíkala dokončili víceboj shodně na třetím místě, mladičká Natálka navíc v novém oddílovém rekordu 2621 b.

Všechny fotografie pořídil Jiří Kottas – děkujeme.

print