Liga žen, v Opavě se nám nedařilo

ZPRAVODAJ č. 4/2019
– I.liga – ŽENY

Za poměrně teplého, chvílemi větrného, počasí se uskutečnilo dne 8.6.2019 v Opava 2.kolo ligy mužů a žen.

Z různých důvodů velká absence závodnic našeho klubu (nastoupilo pouze 10 – startovat může 24) zapříčinila, že družstvo žen skončilo tentokráte až na 7.místě a po dvou kolech je na samé hraně sklouznutí do baráže. Chci věřit tomu, že v dalších dvou kolech budeme kompletnější a že prokážeme oprávnění být konkurenceschopnými účastníky I.ligy. I když všechny týmové opory startovaly, přesto nám chybí i ty drobné body omlouvajících se závodnic. Byl bych proto rád, kdyby na 3.kole v Uh.Hradišti 22.6.2019 nebyly žádné omluvenky a družstvo bojovalo alespoň o střed tabulky.

Ve 2.kole opět zvítězil Sokol Opava před AC Mor. Slavia, celkově po 2.kole vede Sokol Opava, před AC Sl.Sl.Uh.Hradiště. Naše družstvo je zatím celkově na 6.místě.

Největší oporou týmu je Terezka Hromadníková, která v tomto kole získala celkem 24 bodů, dále pak Bára Tomková – 15 bodů, Simona Malatincová a Julie Červinková, obě 13 bodů. Pochvalu zaslouží i další bodující, a to Kristýna Hlaváčová (7), Lenka Tomaštíková (6), Klára Petrášová (4), Zuzka Laštovková a Terka Kašpárková (2). Na body zatím nedosáhla Sára Smilková, byť jí nelze upřít snahu.
Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách ČAS

Jak už jsem uvedl shora, čeká nás 3.kolo a byl bych moc rád, kdyby se všichni nominovaní zúčastnili. Disciplíny dohodnu s trenéry za týden 17.6.2019. Ty z Vás, které startovaly ve 2.kole, s těmi počítám zcela automaticky a dále předpokládám, že budou k dispozici např. tato další jména: Kasalová, Jenyšová, Lorencová, Paťhová, Ťavodová, Mikulčíková, Trávníková a z žákyní pak Brázdilová, Hefková, Vavříková, Večeřová, Vondráková, Zouharová, Vlková a třeba ještě někdo další.

Ve Zlíně dne 10.6.2019

Zdraví Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print