II. kolo KPD ml. žactva a přebor jednotlivců

Za příznivého počasí se dne 15.5.2019 uskutečnilo na Stadioně mládeže ve Zlíně II.kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva a současně byly tyto závody pojaty jako Přebory zlínského kraje mladšího žactva jednotlivců. Mladým zlínským atletům a atletkám se dařilo. V soutěži družstev oba naše týmy (chlapci a děvčata) zvítězily před AC Sl.Sl.Uh.hradiště a již v předstihu si zajistily účast na Mistrovství Moravy a Slezska.

Dařilo se nám i v soutěži jednotlivců. Naše atletická mládež získala celkem 6 zlatých medailí (Zbořil – dálka a oštěp, Valeriánová – 800 m, Mišunová – dálka, Kudlová – koule a štafeta 4×60 m – Blažková, Lindnerová, Pekařová, Valeriánová), 5 stříbrných (Mišunová – 60 m, Zbořil – 60mpř., Skopálková – 60mpř., Polášková – koule a Navrátil – koule) a 8 bronzových (Skopálková – 60 m, Pekařová – 150 m, Kozubík – 300 m, Ryšková – 300 m, Ďuláková – 60mpř., Blažková – koule, Jelínek – koule, Mišunová – oštěp). Všem medailistům, jejich trenérům a oběma vítězným družstvům gratujĺuji.

Závody se uskutečnily za finanční podpory Statutárního města Zlín.

3.kolo se uskuteční rovněž ve Zlíně, a to 5.6.2019.