Z olomouckého Gigantu máme dvě medaile

Do hanácké metropole se k Mistrovství České republiky juniorů a juniorek, dorostenců a dorostenek sjela kompletní česká atletická elita. Ze Zlína zamířilo bojovat o medaile a cenná umístění 12 borců.

Nejlepší ze zlínských byl Martin Ponížil (trenérka Šárka Večerková) ve vrhu koulí dorostenců, když čtvrtým pokusem poslal náčiní do vzdálenosti 16,42 m a vybojoval cenné druhé místo. Stříbrná medaile má trochu dramatickou příchuť, když Martin zajišťoval až třetím pokusem po dvou přešlapech.

Bronzovou medaili získala v krásném běžeckém souboji Jůlie Červinková (trenér Lukáš Vojtek) v běhu na 800 m juniorek v novém osobním rekordu 2:13,86 min.

Z početného pole zlínských závodníků ještě vybojoval 5. místo Tomáš Kozmík v trojskoku za 12,96 m. Dvě 7. místa získal Jiří Štípek na hladkém sprintu 100 m (11,06 s) a Martin Ponížil v hodu diskem (39,68 m). Do finále v běhu na 400 m juniorek se prokousala i Tereza Kašpárková (58,45 s), ta však naprosto nedisciplinovaně odjela na dovolenou a do finále nenastoupila. Vše bude samozřejmě dodatečně řešeno. Stejně jako nenastoupení Tomáše Sláčíka do soutěžě tyčkařů.

Čtyři devítky

Deváté a tedy i první nepostupové místo do užšího finále je velice nepopulární. Své o tom ví Pavel Mišurec, který ve vrhu koulí (14,23 m) a poté i v hodu diskem (40,52 m) zůstal před branami finále. Stejně tak Tomáš Kozmík zůstal v soutěži dálkařů (580 cm) a krátkých překážkářů (15,32 s) v kvalifikaci.

Skupinka Lukáše Vojtka měla ještě zastoupení v dorostenecké čtvrtce, kde sbírali zkušenosti Kristýnka Hlaváčová a Jirka Kovář. Kika podala velice odvážný a bojovný výkon, který nakonec stačil na konečné 12. místo. Jirka samozřejmě také bojoval, ale silný protivítr v poslední rovince pkazil plány na osobní rekord. V početném poli pak Jirka skončil 21. Jiří Štípek zkoušel ještě štěstí na dvojnásobné trati, nicméně v nabité konkurenci stačil jeho čas 22,88 sek (vítr – 2,7) na 10. místo.

Osobní rekord, ale bohužel bez postupu si zaběhla na 400 m Zuzana Laštovková. Čas 59,89 s stačil na konečné 13. místo mezi juniorkami.

Nabírat zkušenosti odjela skupinka výškařů vedená Martinem Janišem. Z té si nejlépe vedl Richard Janiš, když za výkon 175 cm skončil desátý. Dominik Martinka v soutěži juniorů založil na 178 cm a to stačilo na konečné 12. místo. Roman Prokop vyměnil pro tentokrát výšku za trojskok kde výkon 12,08 m stačil na 12. místo.

Celkově lze MČR hodnotit jako vydařené, řada osobáčků a zajímavých umístění by měla posloužit jako hnací motor do další práce.