Skvělá atletika ve Zlíně

Atletický klub Zlín z.s. uspořádal s finanční podporou Zlínského kraje a Statutárního města Zlín dne 17.8.2019 tradiční (67.ročník) mezinárodní atletický mítink. Ten byl letos mimořádně vydařený. Vždyť jsme zde mohli sledovat zásluhou halového mistra Evropy Jána Volka ze Slovenska a mistra ČR Jana Veleby z Dukly Praha jejich úžasné souboje ve sprintu (100 m a 200 m), startoval zde i medailista ze světových soutěží ve skoku do výšky Jaroslav Bába a slovenský rekordman Matůš Bubeník, skvělé byly i další disciplíny, zvláště pak skok do dálky a trojskok, a to přičiněním naších současných nejlepších trojskokanů Jiřího Vondráčka a Ondřeje Vodáka. Dálka žen měla výraznou osobnost díky Payton Malaina z USA a tak bychom mohli pokračovat dále. Domácí příznivce potěšilo vítězství zlínské atletky Kateřiny Hálové v běhu na 1.000 m žen. Nezklamaly ani další disciplíny. Bylo vytvořeno celkem 7 rekordů mítinku (100 m – Volko, 10.41 vt., 400 m Majerčák z Uh.Hradiště 48.87 vt., Kat.Dvořáková z USK Praha časem 14.12 na 100mpř., ve výšce Bubeník 2.21 m, v dálce žen Payton 6.37 m, v trojskoku Vondráček z Hvězdy Pardubice 16.21 m a na 60 m domácí žákyně Alžběta Vavříkova časem 8.04 vt.).
Mezi návštěvníky jsme přivítali výrazné osobnosti, např. primátora města Zlína Ing. et Ing. Jiřího Korce, trojnásobného mistra světa v desetiboji a zlínského odchovance Tomáše Dvořáka a řadu dalších skvělých hostů a bývalých atletů.
Kvalita mítinku byla hodně vysoká a nepochybně bude opět hodnocen mezi nejlepšími v ČR. Poděkování za organizaci této akce patří zejména předsedovi klubu AK Zlín p. Lukáši Vojtkovi, ostatním členům výboru, trenérům a rozhodčím. Díky za pěkné závody.

Podrobné výsledky viz na stránkách Českého atletického svazu.

JUDr.Bohumil Vrána

print