Konec dobrý, všechno dobré

Tak nějak můžeme hodnotit závěr I.ligy mužů a žen. Poslední 4.kolo se konalo v Břeclavě 24.8.2019 a oba naše týmy byly „namočeny“ pro sestup do baráže. Zejména muži měli velmi složitou situaci, kdy na L.Břeclav ztráceli dva hlavní body. Bylo nutné porazit tento tým nejméně o tři pozice (tedy o tři body). Navíc rozjezd (skok daleký) se příliš nevydařil. Pak ale přišla ta správná bojovnost všech, pomocné body přibývaly a nakonec rozhodly závěrečné štafety. Nechci hodnotit jednotlivce v družstvu, které nevedu. Všichni zaslouží velikou pochvalu, ale některá jména přece jen uvedu, a to: Jirka Štípek, Jakub Benda, Jirka Kadla, Tomáš Sláčík, Petr Pleva, Jakub Bottlík, Tomáš Holý, nestárnoucí Jakub Genža a stále žák Peťa Sedlář. Samozřejmě, že každý bod byl důležitý, takže poděkování i všem ostatním

Družstvo žen bylo v jiné pozici. Mělo sice na „barážové“ místo čtyři hlavní body k dobru, ale soutěž mezi v pořadí druhým týmem a sedmým byla hodně vyrovnaná. Výrazným handicapem našeho týmu byl velký počet omluvenek (chyběly zejména Tomaštíková, Laštovková, Kasalová, Vavříková, dále pak žákyně, které startovaly v Chorzówě). Na start nastoupilo pouhých devět závodnic. Bylo velké nebezpečí, že nás hlavní soupeř L.Břeclav porazí o čtyři hlavní body. Avšak pro děvčata platí to, co jsem uvedl u kluků. Bojovnost a maximální snaha o dosažení co nejlepšího výsledku. Dařilo se zejména Terezce Hromadníkové, Slovenkám Simoně Malatincové a Báře Tomkové, dále Terezce Kašpárkové, Julii Červinkové, očekávání splnily i Kristýnka Hlaváčová, Klára Petrášová, své první ligové body získala Marie Mrázková. Děvčata moc děkuji. Jen škoda, že zřejmě v příštím roce již nebudou za náš tým startovat Terezky Hromadníková a Kašpárková. Bude hodně těžké je nahradit.

Číselné údaje (tabulky a bodové zisky budou ve Zpravodaji ve vitríně na stadioně a jednotlivé výkony jsou ve výsledcích na stránkách Českého atletického svazu.
Jen zkráceně: muži i ženy skončili celkově na 6.místě a budou tedy i v příštím roce účastníky I.ligy.

Tak ještě jednou díky.
Zdraví
Bohumil Vrána, vedoucí družstva žen

print