Mladí atleti na zkušené v polském Chorzówě

Dne 24. 8. 2019 jsme se zúčastnili atletických závodů v polském Chorzówě. Jezdíme tam na pozvání místního atletického oddílu TS ASK Chorzów, který je spřáteleným oddílem. Závodníci z Polska startují na zlínském Mítinku, který pořádáme v polovině srpna. Ve výpravě byli 4 chlapci a 11 dívek startující v žákovských kategoriích.
Naši mladí atleti se v konkurenci neztratili.
V mladším žactvu získala 1. místo ve skoku dalekém Natálie Skopálková a 2. místo patřilo Kateřině Ďulákové. Nepopulární 4. místo brala Karolína Maderová. V běhu na 600m získala 4. místo Vendula Valeriánová. Na 60m trati se umístila Karolína Pekařová na 8. místě a Natálie Skopálková na 9. místě.
U chlapců se nejvíce dařilo Ondrovi Novákovi, který na trati 300m vybojoval 8. místo. Ve starší kategorii se nejvíce dařilo Adriance Hefkové, která na trati 100m získala stříbrnou medaili. V dálce pak 3. místo uhájila Klára Brázdilová a na 7. místě skončila Ema Švachová. Adam Sukup si odvezl dvě 5. místa z dálky a vrhu koulí.
Závěrem je nutné poděkovat všem zúčastněným dětem za bojovnost a vzornou reprezentaci AK Zlín.
Akce byla uskutečněna za finanční podpory Statutárního města Zlína – odboru Mezinárodní styky.

zapsala: Šárka Večerková