Na Krajských přeborech vybojovali žáci 36 medailí.

Starší i mladší žactvo AK Zlín se v neděli utkalo v ostravské hale s ostatními atlety z celého kraje. A dařilo se. Celkem se podařilo získat 12 zlatých medailí, 9 stříbrných a 15 bronzových. A leckdy byly k vidění i velmi zajímavé výkony.

Mičke do čela českých tabulek
Jirka Mičke, svěřenec Stanislava Lacigy, získal hned dva tituly krajského přeborníka. V rozběhu na 60 m si vylepšil osobní rekord na 7,62 s a ve finále vybojoval zlato časem 7,65 s. Ve skoku dalekém pak uletěl soupeřům na 620 cm a s novým osobním rekordem se usadil v čele průběžných českých tabulek.

Žákyně Hefková nejrychlejší ženou AK Zlín
Adriana Hefková si v Ostravě doběhla pro sprinterský double, když v osobním rekordu 8,15 s zvítězila v běhu na 60 m a s časem 20,05 s zvítězila i v běhu na 150 m.

Dominik Wallek kraloval při své premiéře
Zlatou medaili vybojoval v běhu na 300 m žáků v novém absolutním osobním rekordu 40,72 s svěřenec Lukáš Vojtka Domink Wallek, který tuto trať absolvoval vůbec poprvé. Zlepšení zaznamenal také na poloviční trati. Čas 19,23 s stačil na 4. místo. Proti dráze je to ale zlepšení absolutního rekordu o 4 desetiny, což je pro venkovní sezónu výborná zpráva..

Ondřej Novák vystrkuje růžky
Mladší žák si doběhl pro premiérové zlato na překážkách kde překvapil časem 10,55 s. Podařilo se mu získat ještě stříbro v běhu na 300 m časem 46,21 s. Jako mladší žák tak ukazuje výborný potenciál do budoucna.

Ostatní výsledky AK Zlín naleznete zde: Výsledky