Mistrovství Moravy žactva

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího a staršího žactva v atletice se uskutečnilo v ostravské hale. Poprvé byly kategorie rozděleny do dvou dnů a mělo to svůj přínos. Závody měly spád a vše probíhalo ke všeobecné spokojenosti.

V mladším žactvu jsme měli několik želízek v ohni, kdy se podařilo prodat tréninkové úsilí a tím získat medailové umístění. Nejúspěšnější byla Lucie Mišunová, vyhrála skok do dálky výkonem 491cm a na 60 m byla druhá. Nejlepším z hochů byl Ondřej Novák, který získal 2x 3. místo a to v běhu na 60 m př. a ve skoku dalekém. Na trati 150 m skončil na krásném 5. místě.

Ani ostatní z výpravy se neztratili. Vít Peprníček a Jan Bulíček na 300 m se umístili na 5. a 6. místě. Terezka Vrbová a Bea Fizková zvládly 800 m do 10. místa. Markéta Sedlářová ve skoku vysokém obsadila 9. místo za výkon 128 cm. Štafeta holek pak obsadila 4. místo.

Ve starším žactvu nám utekly medailové umístění o vlásek. Nejvíce se dařilo Karolíně Večeřové, která se umístila 2x na 4. místě a to ve skoku o tyči a v dálce. Další „bramborovou“ medaili přidala Adriana Hefková na 60 m a na trati 150 m skočila na 5. místě. Vendula Valeriánová a Ondřej Koníček na trati 800 m oba vybojovali 6. místo. Také Jiří Mičke na 60 m skončil na 6. místě. Malou náplastí bylo umístění MIX štafety ve složení Hefková, Večeřová, Mičke a Wallek, která skončila na 3. místě.

print