ZPRAVODAJ č. 2/2019 – I.liga ženy

I přes řadu problémů, které současná doba přináší, se uskutečnilo v Olomouci dne 4.7.2020 a za velmi teplého počasí I.kolo družstev ligy mužů a žen. Náš ženský tým nastoupil proti loňskému roku výrazně oslabený (přestupy – Hromadníková, Kašpárková, zranění – Červinková a Malatincová), což proti loňsku činilo nejméně 60 bodů. Za družstvo nastoupilo celkem 14 děvčat, z toho 6 žákyní a 3 dorostenky, 2 juniorky a 3 dospělé ženy. Z toho je patrno, že tým je velmi mladý a zatím ve většině případů výkonnostně ještě nestačí. I tak musím všechny pochválit za maximální snahu o co nejlepší výkon. Ne vždy se to podařilo, ale takový je sport. Z dosažených výkonů chci vyzvednout zejména Slovenku Báru Tomkovou (200, 400 a 4×400 m), Adrianu Hefkovou za hezký osobní rekord na 200 m časem 26.47, pěkné časy Kritýnu Hlaváčovou (400 m), Zuzku Zouharovou a Vendulu Valeriánovou (obě 800 m), Terezku Vondrákovou (výška), Káju Večeřovou (dálka), vrhačky Katku Kasalovou a nestárnoucí Lenku Tomaštíkovou, obě oštěpařky Marii Mrázkovou a Báru Fuchsovou, všechna děvčata v obou štafetách, a to již jmenované (Hefkovou a Večeřovou, Tomkovou, Hlaváčovou, Valeriánovou a Zouharovou, nově pak Emu Švachovou a Natálii Skopálkovou. Více jsem očekával od Laury Trávníkové v běhu na 400mpř., ale byl to její letos první start na dráze, takže příště to bude určitě lepší.
Z celkových osmi družstev skončil náš tým se ziskem 45 bodů na 7.místě před TJ Slezan Frýdek-Místek (41 bodů). Zvítězilo družstvo AK Olomouc s velkým náskokem před TJ Sokol Opava. Podrobné výsledky jsou uvedeny na stránkách českého atletického svazu.
Družstvo mužů skončilo na pěkném 5.místě.

II.kolo ligy mužů a žen se mělo konat v Třinci, ale z důvodu šíření se koronaviru v této oblasti se uskuteční 18.7.2020 v Uherském Hradišti.

JUDr. Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print