Zlato pro Martina Ponížila

Na MČR juniorů a dorostu v Ostravě dosáhl velmi pěkného úspěchu náš junior Martin Ponížil, svěřenec trenérky Šárky Večerkové. Ve vrhu koulí získal výkonem 16.21 m zlatou medaili. Tento výkon je novým rekordem AK Zlín v kategorii 18 let. Dařilo se i dalším našim zástupcům. Sprinter Jiří Štípek, trenér Lukáš Vojtek, byl v běhu na 100 m juniorů třetí časem 10.79 s (nový klubový rekord v kategorii 19 let) a v běhu na 200 m na druhém místě časem 21.98 s, což přineslo zisk bronzové a stříbrné medaile. Další stříbrná medaile patří dorostenci Petru Sedlářovi, trenér Stanislav Laciga, za druhé místo v trojskoku výkonem 13.67 m.
Jen o pár setin unikla medaile našim juniorům v běhu na 4×100 m. Štafeta ve složení Kozmík, Sedlář, Kovář, Štípek skončila na 4. místě časem 43.11 s. I tento čas je novým klubovým rekordem do 19ti let.
Naši mladí atleti měli i řadu dalších finálových umístění. Pavel Mišurec (5. místo ve vrhu koulí), Petr Sedlář ve skoku dalekém (6. místo) a čtyři 8. místa – Richard Janiš (skok vysoký), Tomáš Kozmík (dálka), Pavel Mišurec (disk) a Klára Brázdilová (trojskok). Trenéry těchto závodníků jsou Stanislav Laciga, Lukáš Vojtek, Šárka Večerková a Martin Janiš.

Všem jmenovaným blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci AK Zlín.

Bohumil Vrána

print