Úspěšné vykročení družstev AK Zlín v I.lize

DRUŽSTVO ŽEN
LIGOVÝ ZPRAVODAJ č. 3/2021

Soutěže družstev se „rozjely“ na plné obrátky a to se týká také našeho týmu děvčat. I.kolo se uskutečnilo v Olomouci 12.6.2021 za celkem příznivého počasí. Přiznám se, že jsem měl obavy o naše umístění, a proto jsem byl velmi mile překvapen a potěšen, že jsme získali velmi hezké 5.místo. Je to však pouze první krok ke splnění cíle, a to udržet I.ligu i pro rok příští. Musíme si přiznat, že výraznou posilou jsou závodnice ze Slovenska – Simona Malatincová a Barbora Tomková. Z celkového počtu bodů našeho týmu (94,5), získala jmenovaná děvčata 43 bodů, a to je téměř polovina. Jejich výkony byly velmi kvalitní. Pochvalu však zaslouží celé naše družstvo, protože dobře víme z minulosti, že někdy o umístění rozhoduje i pouhý půl bod.
Z našich kmenových děvčat se nejvíce dařilo Káji Večeřové (14,25 b.), Kláře Brázdilové (7 b.). I další děvčata přispěla do celkového bodového zisku a také jim patří dík. Dvě z nich – Kája Lamošová a Lucie Juřicová – mají zapsán svůj první start za družstvo žen AK Zlín.
Mnohé si na těchto závodech vytvořily osobní rekordy (např. Ema Švachová na 100 m, Lucka Lamošová na 400 m, Kája Večeřová ve skoku o tyči, Marie Mrázková v hodu oštěpem, Zuzka Zouharová na 400mpř., Jolana Hašová na 100mpř.žen (běžela to poprvé v životě). Pěkné výkony předvedly i navrátivší k atletice se Míša Palová (100 m), dále Terezka Vondráková (výška), Nata Skopálková (dálka), Klára Brázdilová (trojskok), pochválit musí i Lenku Tomaštíkovou, která si stále udržuje dobrou formu v hodu kladivem a navíc to bylo její 95. utkání za náš klub a zisk 1347,5 bodů. Nevím, zda v budoucnu někdo toto číslo překoná a Lenka navíc míní pokračovat, za což jsem velmi rád. Méně se dařilo hostující Adélce Novákové a Anetta Šimoníková také asi nebyla úplně spokojená. Nic se však neději, ne vždy se vše podaří.
V družstvu chyběly sprinterka Hefková, oštěpařka Fuchsová a půlkařky (žákyně) Valeriánová a Vrbová.

Podrobné výsledky jsou k dispozici na stránkách ČAS.

Družstvo mužů mi nepřísluší hodnotit, ale určitě i zde vládne spokojenost. Rovněž 5.místo je velmi hezké.

Příští kolo se bude konat 3.7.2021 v Uherském Hradišti !
Podrobnosti budou včas sděleny prostřednictvím vašich trenérů, osobně či ve vývěsce na stadioně.

JUDr. Bohumil Vrána, ved.družstva žen
Ve Zlíně dne 13.6.2021

print