Mistrovství ČR dospělých ve Zlíně

Nejvýznamnější atletickou akcí ve Zlíně v tomto roce bylo bezesporu uspořádání mistrovství ČR dospělých. Podobná akce se zde nekonala již hodně dlouhou dobu, a proto její uskutečnění bylo velkým svátkem nejen pro atlety, ale zejména pro atletické příznivce z našeho regionu. Mistrovství se konalo ve dnech 26.-27.6.2021 a podle vyjádření širší veřejnosti, jakož i významných osobnosti Kraje, Města a vedoucích představitelů ČAS, bylo velmi úspěšné.
Mistrovství se zúčastnila celá česká atletická špička, která se ještě pokoušela na poslední chvíli splnit ostrá nominační kritéria pro účast na olympiádě. I přes poměrně velké teplo, bylo dosaženo řady kvalitních výkonů (výsledky viz webové stránky ČAS), avšak limit splnila pouze opavská juniorka Barbora Malíková v běhu na 400 m, která se tak připojí k řadě reprezentantů s již dříve splněným limitem.
Na stadioně jsme mohli potkat významné osobnosti, např. Helenu Fibingerovou, Jana Železného a další.
Uspořádat takovou akci bylo velmi náročné, a proto patří dík všem, kteří se na tomto podíleli. Organizační výbor v čele s předsedou klubu L.Vojtkem, dále rozhodčí vedené Ing. Antošovou a řada dalších včetně i těch nejmladších pomocníků tzv. košíkářů.
Zkrátka – akce byla náročná, ale můžeme si bez nadsázky říci, že byla zdařilá. Ještě jednou díky všem.
Ze zlínských atletů startovali pouze tři, a to Kateřina Hálová (4.místo v běhu na 800 m), Tomáš Holý (6.místo v trojskoku) a dorostenec Petr Sedlář (9.místo v trojskoku).

Mistrovství republiky se konalo za významné finanční podpory Zlínského kraje a Města Zlín.

Bohumil Vrána

print