Rozpačité II.kolo ligy mužů a žen

Za příznivého počasí se v Uh.Hradišti v sobotu 3.7.2021 uskutečnilo II.kolo ligy mužů a žen. Jestliže jsme byli po úvodním kole s umístěním spokojeni, tentokrát to bylo horší a to ještě v tabulce chybí poslední disciplína – chůze mužů a žen, která se bude konat až za dva týdny.
Momentálně jsou muži na 7.místě (tam chůze nic nezmění), ale družstvu žen – nyní na 6.místě – hrozí, že po chůzi klesnou o stupínek níž. Na konci tabulky je soutěž velmi vyrovnaná, takže o tom kdo se v I.lize udrží a kdo půjde do baráže, rozhodně až kolo poslední. To se uskuteční 21.8.2021 v Břeclavi.

Družstvu mužů výrazně chyběl oštěpař Michalec, v ženách pak několik průměrných závodnic, ale na pořadí by jejich přítomnost asi moc nic nezměnila. Prostě některé disciplíny se nepodařily podle očekávání, i když na druhou stranu pár jedinců příjemně potěšilo. U mužů to byli zejména vrhači Ponížil, Mišurec, dále sprinteři Benda a Štípek, trojskokani Holý, Sedlář, Kozmík, výškaři Janiš R. a Hamšík, někteří z mlaších ročníků si vytvořili osobní rekordy, i když to na body nestačilo nebo jen málo (např. Hustý, Mičke, Mašláň).

Družstvo žen (pouze 12 startujících) mělo již tradičně výrazné opory ve slovenských závodnicích Simoně Malatincové a Barboře Tomkové. Z našich děvčat příjemně překvapily Míša Palová (400mpř. a obě štafety), Kája Večeřová (hlavně trojskok 10.66 m), Zuzka Zouharová (800 m) a hlavně Natálka Skopálková ve skoku do dálky krásným osobním rekordem 5.43 m. Ostatním se dařilo méně nebo vůbec. To se však stává. Jde o to, abychom přes prázdniny nelenošili i nadále na sobě pracovali, protože do nižší soutěže se nám rozhodně sestupovat nechce a to se týká i mužů.

Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print