DRUŽSTVO ŽEN LIGOVÝ ZPRAVODAJ č. 5/2021

Letošní ročník I.ligy mužů a žen skončil třetím kolem, které se konalo za příznivého slunečného počasí dne 21.8.2021 v Břeclavi. Odjížděli jsme s určitými obavami, protože ženám hrozil sestup do baráže a ještě v horší pozici bylo družstvo mužů, které vlastně již jednou nohou v baráži bylo. Nechci rozebírat výkon mužského týmu, ale je velmi potěšující, že ač bez účasti svých slovenských opor se vzepjalo k velkému výkonu, jehož výsledkem bylo 4.místo a celkově hezké 5.místo v celé soutěži. Bylo to velmi dramatické a o pořadí nerozhodly získané body v tomto kole, ale až počet prvních míst. To se stává málokdy.

Družstvo žen mělo po dvou kolech k dobru dva hlavní body, což znamenalo proti týmu z Frýdku-Místku určitou výhodu. Věřili jsme, že nás tento soupeř o více než dva hlavní body neporazí, ale ve sportu je možné všechno. Frýdek-Místek nás sice těsně porazil, ale to mu nestačilo, aby se kvalifikaci o I.ligu vyhnul. Děvčata AK Zlín skončila celkově na 6.místě, a to znamená, že v roce 2022 budeme startovat opět v I.lize, tedy druhé nejvyšší soutěži v ČR.
Musíme si ovšem přiznat, že hlavní zásluhu na setrvání v soutěži mají hostující Slovenky – Simona Malatincová (v tomto kole startovala v 5ti disciplínách a získala celkem 29,25 bodů, tj. téměř třetina celkového zisku v tomto kole) a Barbora Tomková (4 disciplíny a 14,25 bodů). Z našich se nejvíce dařilo Karolíně Večeřové (20 bodů a osob.rekord v dálce), Klára Brázdilová (9 bodů) a Natálie Skopálková (5 bodů). Pochvalu zaslouží také Bára Fuchsová (4 body a osob.rekord v oštěpu) a nestárnoucí Lenka Tomaštíková (3 body v kladivu). Ostatním se buď nedařilo nebo budou muset v tréninku trochu přidat. Výkonnost zatím na tuto soutěž nemají, ale vzhledem k věku nebude snad problém tento nedostatek napravit.

V celé soutěži – stejně jako v posledním kole – se dařilo nejvíce Simoně Malatincové. Získala celkem 73,00 bodů ve 14ti startech. Na druhém místě skončila Barbora Tomková (46,00 bodů a 12 startů), třetí pak Karolína Večeřová (44.25 a 9 startů). Další pořadí bylo Natálie Skopálková (19,00 bodů), Klára Brázdilová (16,00 bodů), Zuzka Zouharová (14,50 bodů).
U mužů nejvíce bodoval Pavel Mišurec (53,00 bodů z 10 startů), za ním pak Jiří Štípek (46,75 a 11 startů), třetí Martin Ponížil (35,00 a 10 startů). Další pořadí Petr Sedlář (32,00), Tomáš Holý (31,25) a Richard Janiš (26,50).

Výsledky, o kterých píši, jsou neoficiální, ale věřím, že jsou správné. Vítězem v soutěži žen se stalo družstvo AK Olomouc a spolu se Sokolem Opava postupují do baráže o start v extralize, naopak o udržení v soutěži I.ligy budou v baráži usilovat družstva družstva TJ Slezan Frýdek-Místek a TŽ Třinec.
U mužú je pořadí na prvních dvou místech stejné jako u žen. Do baráže o udržení jde AC Mor.Slavia Brno a AK Olomouc B.
Bližší podrobnosti budou zveřejněny na klubové nástěnce na budově SK.
Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print