Úspěšný atletický podzim mladšího žactva

Měsíc září znamená pro atlety vrchol letní sezóny. Dařilo se zejména kategorii mladšího žactva (ročníky narození 2008 a 2009)

Nejprve 14. září družstva chlapců i dívek potvrdila, že patří v kraji mezi nejlepší a postoupila do semifinále družstev, které se konalo 25. září v Kopřivnici. Zde už naši žáci a žákyně, reprezentující Atletický klub Zlín, poměřili své síly s nejlepšími týmy z Moravskoslezského kraje.

Krajský přebor družstev i jednotlivců mladšího žactva v Uherském Hradišti

Družstvo dívek potvrdilo svou dominanci i v Kopřivnici. Díky výhře postoupilo na Mistrovství Moravy a Slezska. Mezi nejvíce bodující dívky patřily: Pohunková Ella, Sedlářová Markéta (obě 27 bodů) a Mišunová Lucie (22 bodů). Ovšem i další děvčata přidala cenné bodíky. Díky úspěšným štafetám 4×60 m pak dívky vybojovaly vítězství.

Družstvo chlapců bylo oslabeno o dvojčata Linhartovi. I přesto, že se zbytek žáků snažil o co nejlepší výsledek, bohužel na postup to tentokrát nestačilo. Mezi nejlépe bodující chlapce patřili Honza Bulíček (21 bodů) a Honza Chmelař (15 bodů).

Semifinále družstev mladších žáků a žákyň v Kopřivnici

Mladší žactvo ovšem nezávodí pouze ve družstvech, ale také je čekal vrchol sezóny v podobě Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. MMaS se uskutečnilo 18. září v Olomouci. V této kategorii (mladší žactvo) je to nejvyšší soutěž, na kterou se mohou závodníci dostat. I zde, v silné konkurenci dětí z celé Moravy, se naši závodníci z AK Zlín neztratili. 

Z děvčat si nejlépe vedla Markéta Sedlářová, která získala hned 3 medaile – bronz si vybojovala v běhu na 60 m překážek (10,06 s), v dálce přidala stříbrnou medaili (496 cm) a také byla členkou zlaté štafety na 4×60 m (31,19 s). Tři medaile získala také Ella Pohunková – zlatou si odvezla jako členka štafety, stříbro si vyházela oštěpem (28,51 m) a bronz přidala na trati 60 m (8,23 s). Dvě medaile si odvážela Lucie Mišunová – zlatou medaili získala ve vrhu koulí (13,34 m), druhou zlatou medaili přidala ve štafetě 4×60 m. Další úspěšnou medailistkou byla Julie Fúsiková v běhu na 800 m, kde si doběhla pro stříbrnou medaili (2:31,33 min). Čtvrtou do party ve štafetě 4×60 m byla Ema Manová, ke zlaté medaili přidala také hezké čtvrté místo ve skoku dalekém (476 cm).

Chlapci se v konkurenci také neztratili. Honza Bulíček, který si ve skoku vysokém vyskákal bronzovou medaili (149 cm) a v běhu na 300 m přidal hezké 5. místo. Dalším medailistou byl Adam Linhart, který získal bronzovou medaili v běhu na 1500 m (5:15,79 min).

Dalších finálových umístění dosáhli: Adam Hlavica – 4. místo ve skoku vysokém (139 cm) a Klára Řezníčková – 5. místo v běhu na 300 m (45,78 s).

Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladších žáků a žákyň v Olomouci

Posledním závodem, který ukončil letní sezónu, bylo Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žáků a žákyň. Opět je to v této kategorii pro závodníky nejvyšší soutěž. Do finále, které proběhlo 3. října v Šumperku, postoupilo pouze družstvo děvčat. V silné konkurenci nejlepších 10 týmů z celé Moravy a Slezska se děvčata z AK Zlín vůbec neztratila! Všechna děvčata bojovala o každý cenný bod. A na konci závodu je čekala sladká odměna v podobě zlatých medailí! I přesto, že byl konec závodní sezóny a děvčata měla za sebou hodně nabitý závodní program, dokázala si většina z nich vytvořit osobní rekordy, v některých případech dokonce i rekordy klubové – Ella Pohunková pokořila 33 let starý rekord v hodu kriketovým míčkem (57,24 m), Markéta Sedlářová zlepšila rekord na trati 150 m (19,83 s) a Lucie Mišunová pak vyrovnala vlastní oddílový rekord ve vrhu koulí (13,98 m). Nejlépe bodujícími žačkami byly: Mišunová L. (30 b), Pohunková E. (28 b) a Sedlářová M. (26 b). Ovšem většina z 18 děvčat se podílela na zisku alespoň 1 bodu, můžeme tedy opravdu říci, že v tomto případě se jednalo o kolektivní úspěch. 

Všem dětem gratulujeme k získání cenných medailí a také k vytvoření krásných osobních rekordů. A držíme palce, ať se nadále daří i v budoucích letech.

Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žáků a žákyň v Šumperku

 

print