Kotáry 2021

Tradiční závod Běh Zlínem „Přes valašské kotáry“ se konal v neděli 17.10.2021 a letos poněkud netradičně na dráze Stadionu mládeže. Důvod byl prostý. Park Svobody je v dlouhodobé rekonstrukci, jiná vhodná náhradní trasa se dohledat nepodařila. Přesto můžeme být s jeho průběhem spokojeni.

Závody se konaly s podporou Statutárního města Zlín a Zlínského kraje. Letos již 73.ročníku se zúčastnilo celkem 181 závodníků, z toho řad mládeže 162. To jsou hezká čísla, ale trochu v pozadí zůstal počet startujících v hlavních kategoriích. Důvodem bylo více závodů v tomto termínu a možná i nezájem běžet tento závod na dráze.

Vítězem hlavního závodu v běhu na 10000 m se stal Lukáš Kučera z VSK Univerzita Brno v hezkém čase 32:23.32 min. Na druhém místě se umístil Filip Vabroušek z AK Zlín. V ženách se dařilo Kateřině Hálové z AK Zlín, které zvítězila v běhu na 3000 m ve slušném čase 10:59.86 min. před Janou Žaludkovou.

Ze zlínských závodníků zvítězil ještě v kategorii juniorů na 5000 m Adam Hustý (16:51.90 min.) a v mladším žactvu na 1500 m pak Adam Linhart (5:07.57 min.).

Dařilo se i dalším našim mladým atletům a atletkách. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách Českého atletického svazu.

Organizátorům i rozhodčím z AK Zlín patří poděkování za dobrou práci a hezké závody.

Tak tedy na „Kotáry“ opět za rok a snad již na obvyklé trase.

Zapsal: JUDr.Bohumil Vrána