II.kolo ligy mužů a žen

 

     V Olomouci se dne 28.5.2022 uskutečnilo 2.kololigy mužů a žen. Sestavy obou týmů byly hodně nekompletní. Důvodů proč se tak stalo, je celá řada a ti, jichž se to týká, by si měli uvědomit, že poškozují dobré jméno klubu. Někteří neuznají ani zaslat předem omluvu vedoucím družstev.

     Budu-li mluvit za děvčata, jsem s většinou výkonů přítomných spokojen. Samozřejmě ne vždy se dařilo, ale snaha o dosažení co nejlepšího výkonu byla patrna. Je jen škoda, že jsme opět o pár bodů zůstali „viset“ na barážové příčce, na 7.místě.

     Nejlepší bodový zisk a stejně i výkonnost prokázala Simona Malatincová (18,25 b.) a je jasně naší nejlépe bodující i po dvou kolech.  Velmi mě mrzí neúčast druhé slovenské závodnice (Tomková), která měla být výraznou posilou a bez omluvy na závody vůbec nepřijela. Velkou pochvalu naopak zaslouží Míša Palová, Ella Pohunková, Terezka Vondráková, Adriana Hefková, Kája Večeřová, Natka Skopálková, své si odvedly Beáta Fízková, Ema Manová, Ada Nováková, Bára Fuchsová, Betka Vavříková, Klára Brázdilová. Ostatním se dařilo již méně, ale to se stává. Svůj prvý start za družstvo žen absolvovaly Karla Madajová a Kája Vaňková. Jejich výkony na ligu ještě nestačí, ale to se určitě zlepší.

     Počasí nebylo zrovna vstřícné (silný vítr, chlad, trochu deště), a tak výkony byly negativně poznamenány. Přesto si Ella Pohunková vytvořila regulerní osobní rekord na 100 m s časem 11.55 vt., regulérní osobní rekord si vytvořila na téže trati i Adriana Hefková (12.69 vt.), štafeta děvčat v běhu na 4×100 m ve složení Hefková, Pohunková, Fízková, Večeřová zaběhla velmi kvalitní čas 49.98 vt., kvalitní čas měla i druhá štafeta (Manová, Vavříková, Vondráková, Malatincová) – 50.65 vt. Terezka Vondráková si vyrovnala osobní rekord ve výšce (1.60 m), Kája Večeřová dosáhla pěkného výkonu ve skoku o tyči (2.96 m), Natka Skopálková v téže disciplíně 2.56 m a v trojskoku 11.64 m. Svůj standart v oštěpu odvedly Ada Nováková a Bára Fuchsová (34.00 a 33.28 m). Naopak se nám nedařilo v hodu diskem, více se čekalo v dálce.

     III.kolo ligy žen se bude konat 11.6.2022 v Uherském Hradišti. Prosím trenéry, aby včas, tj. nejpozději do 7.6.2022, nahlásili, ve kterých disciplínách by měly jejich svěřenkyně startovat. Poté provedu konečnou sestavu. Byl bych rád, kdyby sestava byla co nejsilnější a tým se z dosavadního nelichotivého umístění posunul výše.

Bohumil Vrána, vedoucí družstva žen

print