III.kolo ligy žen bylo úspěšné

       Již III.kolo ligy mužů a žen se konalo v Uh.Hradišti za horkého a větrného počasí. Uvědomovali jsme si, že tentokrát jde už o hodně, chceme-li se vyhnout baráži. Děvčata nastoupila v plném počtu (24) a musím je pochválit za předvedené výkony. Sice i nyní nám chyběly tři kvalitní závodnice, ale zase startovaly jiné, které tuto absenci nahradily. Takže ženský tým obsadil hezké 5.místo (pouhé 3,5 b. za čtvrtým). Muži odvedli také svůj nejlepší výkon, ale opět to stačilo jen na 7.místo a je velmi pravděpodobné, že budou usilovat o udržení I.ligy v baráži. Děvčata AK Zlín mají lepší pozici, byť jsou zatím po třech kolech také na barážové příčce. Vše se rozhodne v posledním kole v Břeclavi 20.8.2022. Pokud domácí celek porazíme alespoň o 7 bodů, bude I.liga zachráněna. V plné sestavě se všemi oporami na to máme a já věřím, že se nám to podaří. Je však třeba, aby náš tým byl kompletní a dobře připraven, tzn. trénovat i o prázdninách.

     Po dlouhé době nastoupila za naše družstvo Katka Hálová a předvedla v běhu na 400mpř. velmi slušný výkon (61.29) a k tomu 9 bodů za 2.místo. Hlavními oporami byly opět děvčata ze Slovenska. Simona Malatincová (24 bodů) a Dáša Tomková (23,00 bodů). Dařilo se i dalším, např. Kája Večeřová (osobní rekord v tyči – 3.06 m a 2.místo), Bětka Vavříková (os.rekord v běhu na 100 m 12.47 vt. a 3.místo). Bohužel čas z rozběhu (12.37) a v běhu na 200 m (25.15) jí zhatil silný vítr do zad. Skvělá byla naše štafeta na 4×100 m ve složení Adriana Hefková, Ella Pohunková, Dáša Tomková a Sima Malatincová (1.místo a čas 48.28 vt.). Škoda, že naše B štafeta byla diskvalifikována. V běhu na 4×400 m 2.místo ve složení Dáša Tomková, Míša Palová, Zuzka Zouharová a Sima Malatincová. Míša Palová přidala ještě 4.místo v běhu na 400mpř. (64.55). V týmu poprvé nastoupily Valentina Batani a Zuzka Vávrová. Obě příjemně překvapily, Valentina v běhu na 5000 m 5.místo (19:19.96 min.), hned za ní doběhla Adéla Stavinohová v čase 19:38.62 min. Velmi hezké. Zuzka Vávrová ve skoku o tyči v os.rekordu 2.56 m a překvapivě 6.místo. Terka Vondráková 4.místo ve výšce (1.58 m). V trojskoku se nejvíce dařilo Klárce Brázdilové (11.54 a 6.místo). V této disciplíně ještě bodovaly Kája Večeřová a Anetta Šimoníková. V běhu na 100mpř. získala Zuzka Zouharová ještě 3 body (15.48). Své dva body přidala ještě Lenka Tomaštíková v kladivu a jeden bod v hodu oštěpem Adéla Nováková. Byť nebodovala, tak překvapila hezkým výkonem Kája Lamošová (dálka 5.20w) a slušný čas odvedla v běhu na 400 m také Beáta Fízková (62.70 vt.). Ne všechno vyjde podle představ. Více jsem čekal od vrhu koulí, v hodech diskem a oštěpem. Tam se prostě nedařilo a děvčata musí přidat. Kdysi naše parádní disciplíny výrazně zaostávají za jinými týmy. Nicméně, opakuji, že jsem s výkony a snahou spokojen. Bližší výsledky na stránkách Českého atletického svazu.

Poslední IV.kolo nás čeká 20.8.2022 v Břeclavi a bude moc důležité, jak jsem již uvedl výše. Přeji hezké prázdniny či dovolenou a nezapomeňte trénovat.

Ve Zlíně dne 12.6.2022                                  Bohumil Vrána, ved.družstva žen

print