Soutěže družstev dospělých v roce 2016

Do zahájení soutěží družstev 2016 zbývá ještě spousta času a pořadatelství jednotlivých kol bude projednáváno až 8.1.2016, tradičně v Olomouci. Naše družstvo mužů skončilo v I.lize na 7. místě, tedy za běžných okolností na místě sestupovém. Jiskřičku naděje na udržení soutěže dával AK Olomouc. Ten si vybojoval postup do extraligy, ale do poslední možné chvíle oddaloval své rozhodnutí, zda extraligu vyzkoušet či zůstat v nižší soutěži. Olomoučtí atleti se rozhodli pro postup a tím měl z naší skupiny sestoupit pouze poslední tým.

V této fázi bylo jasné, že družstvo mužů AK Zlín, z.s. bude i v příštím roce účastníkem I.ligy.

Zajímavé je však, kdo doplní stávající týmy I.ligy. Zcela nečekaně totiž I.ligu odmítl AK Hodonín (důvod – sestup družstva žen do II.ligy) a velký zájem o postup neměly ani přední týmy II.ligy. Z jižní skupiny vítěz (AC Mor.Slavia B) ani druhý v pořadí (SK Přerov) možnost postoupit odmítli. Ze severní skupiny vítěz Slavia Havířov postup akceptuje, ale stále zůstává ještě jedno místo na doplnění počtu osmi účastníků. Nabídku obdrží ještě Karviná a pokud nebude mít zájem, pak bude mít I.ligy zřejmě pouze 7 družstev.

V soutěži žen proběhlo přihlašování podle očekávání. Do II.ligy sestoupil AK Šternberk a AK Hodonín. Jejich místa zaujmou AC Mor.Slavia Brno a TJ Slezan Frýdek-Místek.

Kdo jsou tedy účastníci I.ligy:
Muži: TJ Lokomotiva Břeclav, TJ Sokol Opava, AC Moravská Slavia Brno, TJ TŽ Třinec,
AK ZLÍN, z.s., SK Hranice, AO Slavia Havířov a ?? (možná TJ Jäkl Karviná).
Ženy: TJ Sokol Opava, AK ZLÍN, z.s., TJ TŽ Třinec, AK Olomouc, AC Slovácká Slavia
Uh.Hradiště, TJ Lokomotiva Břeclav, AC Mor.Slavia Brno a TJ Slezan Frýdek-
Místek.

Jak už jsem shora naznačil, pořadatelé nejsou známí (dá se očekávat Třinec, Břeclav, Olomouc, Opava, možná i někdo další).
Termíny kol: 14.5.2016, 28.5.2016, 11.6.2016 a 20.8.2016.

Takže, soupeře už známe. Nyní bude důležité se dobře na soutěž připravit.

Ve Zlíně dne 7.12.2015

print