Mítink „Zlín 2016“ ozdobil zejména oštěpař Veselý, mílař Sasínek a sprinty.

(Photo by Julian Finney/Getty Images)
MOSCOW, RUSSIA - AUGUST 17: Vitezslav Vesely of the Czech Republic competes in the Men's Javelin final during Day Eight of the 14th IAAF World Athletics Championships Moscow 2013 at Luzhniki Stadium on August 17, 2013 in Moscow, Russia. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Atletický mítink „Zlín 2016“ pořádaný AK Zlín, z.s. s finanční podporou Zlínského kraje a Statutárního města Zlín, byl zdařilou akcí. Nejen, že se sešla konkurence jakou dlouho nepamatujeme s velmi příznivými ohlasy účastníků, ale také organizátorsky byly závody téměř bez problémů a vyšlo i počasí.

Hlavním tahákem byla účast našeho odchovance, mistra světa a olympionika Víti Veselého. Jeho výkon v hodu oštěpem 83.47 m je nejen rekordem mítinku, ale také dobrou předzvěstí před blížícím se vrcholem letošní sezóny. Dalším skvělým rekordem mítinku je dosažený čas 2:20.56 min.v běhu na 1.000 m reprezentanta ČR – Filipa Sasínka z AK Hodonín.

Vynikající úroveň měly také sprinty mužů a žen. Další dva rekordy přidala Barbora Procházková z USK Praha, a to v běhu na 100 m výkonem 11.76 vt. a na 200 m pak 23.99 vt. Vysokou kvalitu měl i sprint mužů, ale časy tentokrát poznamenal silný protivítr. I tak dosáhl slovenský reprezentant Ján Volko časů, za které se nemusí stydět. V krátkém sprintu zvítězil časem 10.66 před Janem Velebou z Dukly Praha (10.68 vt.) V běhu na 200 m bylo stejné pořadí a dosažené časy jsou 21.06 vt. a 21.45 vt.

V běhu na 1.000 m zvítězila ve velmi dobrém čase (2:46.61 min.)reprezentanka Lenka Masná před zlínskou závodnicí Kateřinou Hálovou (2:50.77 min.).

Ve skoku dalekém dominoval ukrajinský závodník Serhiy Kruk (7.25 m), ve skoku do výšky pak Ondřej Vodák z VSK Univerzita Brno (2.00 m) před naším Jakubem Genžou (1.97 m). Nesmíme zapomenout ani na vítězku v trojskoku žen Zuzanu Ďurkechovou z AO Sp.Pov.Bystrica (12.52 m).

V nedávné minulosti býval ozdobou mítinku běh na 3.000mpř. Letos se konal již 65.ročník, ale účast dvou závodníků nutí k přemýšlení, zda s touto disciplínou pokračovat i nadále. Letos – již počtvrté – zvítězil reprezentant ČR Lukáš Olejníček z VSK Univerzita Brno v průměrném čase 9:16.50 min. Již 51.ročník má za sebou také Memoriál J.Kauera v běhu na 1000 m dorostenců. Vítězem se stal David Klíč z Elite Sport Boskovice v čase 2:39.52 min.
Pro žactvo byl nově zařazen trojboj (60 m-výška-dálka). O tuto disciplínu byl velký zájem zejména mezi děvčaty. Vítězem se stala Nikol Hyjánková z SKM Val.Meziříčí výkonem 1.987 bodů (8.48-1.55-5.16). U chlapců pak Jakub Kunt z AC Sl.Sl.Uh.Hradiště výkonem 1.751 bodů (7.88-1.80-5.73).

Den před mítinkem se konal jako předprogram skok o tyči. V kategorii mužů zvítězil zlínský Petr Pleva výkonem 3.90 m a v kategorii žen Tereza Janíková ze Sokola Opava, která překonala výšku 3.20 m.

Celkem se zúčastnilo 128 závodníků z 39 klubů. Kompletní výsledky viz stránky ČAS.

Poděkování patří všem účastníkům, organizátorům a rozhodčím.