„Kotáry po jednasedmdesáté“

Příznivcům zlínské atletiky jistě neuniklo, že v neděli 21.10.2018 se se s podporou Statutárního města Zlín a Zlínského kraje, konal již 71.ročník běhu Zlínem „Přes valašské kotáry“. Za chladného, ale jinak příznivého počasí, se tohoto běhu zúčastnilo celkem 292 závodníků a závodnic, z toho 194 z řad mládeže a žactva. Je to velmi slušný počet a všem organizátorům z Atletického klubu Zlín, coby pořadateli, patří velký dík za tuto zdařilou akci.
Velkou favoritkou v kategorii žen byla závodnice PSK Olymp Praha a mnohonásobná reprezentantka ČR, Lenka Masná. Tuto svoji roli potvrdila a zvítězila s velkým náskokem před talentovanou Pavlou Štoudkovou z ASK Blansko a Kateřinou Krtkovou ze Slezanu Frýdek-Místek.
V kategorii mužů byli favority bratři Kučerové z VSK Univerzity Brno. Již po čtvrté v tomto běhu zvítězil Martin Kučera před svým bratrem Lukášem a závodníkem Dukly Praha René Sasynem. Na 4.místě skončil Libor Černocký z AK Zlín.
V juniorské kategorii zvítězil závodník AK Zlín Filip Vabroušek, v juniorkách pak opět zlínská závodnice Julie Červinková. Ve starším žactvu dominovali závodníci z Frýdku-Místku, a to Thomas Hlavačka a Anna Cagašová, v mladších žactvu u chlapců Ondřej Koníček z AK Zlín, u děvčat Bystřičanová Barbora rovněž z TJ Slezan Frýdek-Místek. Skvělou připravenost potvrdili „borci“ z Frýdku-Místku i ve starší přípravce, kde zvítězil Jányš Jakub a Viktorie Bartoňová. Naopak v mladší přípravce „hráli“ prim Adam Skoupil a Stella Sukupová, oba AK Zlín. Nakonec miniškolička, kde získal první místo Libor Železník z Biatlonu Halenkovice a u děvčat Sabina Jurošová opět z Frýdku-Místku.
Nelze zapomenout ani na vítěze veteránských kategorií. V ženách to byla Helena Kotopulu z AK Kroměříž, v mužích pak Hubáček Josef – Kesbuk Otrokovice, Haničinec Ivo – BS Slopné a Švihel Miroslav, rovněž BS Slopné.
Kromě hlavních kategorií je patrno, že dominovali závodníci dvou klubů, a to TJ Slezan Frýdek-Místek a k naší radosti i závodníci AK Zlín.
Závod proběhl bez problémů a ke spokojenosti všech účastníků. Výsledky jsou k dispozici na stránkách ČAS a nebo na požádání (b.vrana@wo.cz). Již nyní se těšíme 72.ročník v roce 2019.
Ve Zlíně dne 22.10.2018
Bohumil Vrána

print