Tom Sláčík má z MČR další bronz

Jedinou medaili z juniorského a dorosteneckého Mistrovství České republiky dovezl opět Tomáš Sláčík a opět bronzovou. V halové sezóně se tak stal jednoznačně nejúspěšnějším zlínským závodníkem se dvěma bronzy (víceboje + skok o tyči 425 cm). Do Prahy odjížděl s největšími ambicemi Martin Ponížil, který okupoval druhé místo tabulek. Závod však nevyšel podle představ a Martin skončil na pátém místě v koulařské soutěži s výkonem 14.57 m.

SOBOTA
Do Prahy odcestovala skupina 11 atletů z nichž většina měla hlavně finálové ambice. Ve skoku dalekém se sice podařilo Karlovi Kusákovi skočit velice solidních 654 cm (2. nejlepší osobní výkon), přesto to na finále nestačilo a Karel skončil jako první nepostupující na celkovém 9. místě. Tom Sláčík zkoušel urvat finále na překážkách, ale nevedlo se podle představ a s časem 8,47 s zůstal mimo brány finále. Těsně se to ale v dorostenecké kategorii podařilo Tomáši Kozmíkovi. Ten si pro poslední finálové místo doběhl v novém osobním rekordu 8,50 s a na finále byl hodně natěšený. A paradoxně to se stalo osudným, když hned na první překážce byl moc rychle a chyby v rytmu se s ním táhly až do konce. S finálovým časem 8,64 s nemohl pomýšlet na lépe než 8. místo. Alespoň o osobní rekord se na překážkách pokoušela Adéla Mikulčíková, která nakonec zaběhla jen setinu za svým osobním maximem. Čas 9,33 však na finále nestačil.

Na nejkratším sprintu jsme měli po dlouhých letech opět zastoupení zásluhou Jiřího Štípka. Ten letos zaznamenal velké zlepšení, v rozběhu vyrovnal své osobní maximum 7,23 s a se soutěží se rozloučil na celkovém 15. místě.

V sobotním odpoledním bloku se předvedli už jen sprinteři na 400 a 800 m (odborníci prominou). A bylo střídavě oblačno. Kristýnka Hlaváčová byla tak nabuzená na skvělý výsledek, že jako jediná čtvrtkařka ze všech kategorií ulila svůj start, a to dokonce do záporných hodnot. Terka Kašpárková přijela do Prahy jako tabulková devítka. V posledním běhu však věděla, jak má běžet a koho si hlídat a vítězstvím si zajistila přímý postup do nedělního finále navíc ve svém druhém nejrychlejším časem 58,03 s. 

Po několika taktických chybách se bohužel nepodařilo zlepšit osobní rekord Jiřímu Kovářovi. Za svým osobním rekordem zaostal o více než sekundu, a to na MČR nebývá zvykem. Je třeba se pořádně zamyslet na další přípravou (BCAA).

Celkem hladce se podařilo postoupit do nedělního finále Jůlii Červinkové v běhu na 800 m. Účast si zajistila přímým postupem v čase 2:20,74 min.

 

NEDĚLE
Finálový den odstartovali koulaři, konkrétně juniorská kategorie. Tam nás reprezentoval loňský dvojnásobný medailista z MČR Pavel Mišurec. Letos ale přecházel do vyšší kategorie a tím i k těžšímu náčiní. Za slušný výkon 13,53 m mu patří 10. místo. Na finále by svůj osobní rekord musel vylepšit o více než půl metru. Druhým koulařem v soutěži byl už zmíněný Martin Ponížil. Ten házel za dorost a skončil pátý.

Pořadatelé donutili k brzkému nedělnímu vstávání i juniorské trojskokanky. Tady si zkusila splnit finálový sen Adéla Mikulčíková. Bohužel předvedla jen 10,97 m, což nestačilo na lepší než 15. místo. Pro začínající Adélu je ale prozatím úspěchem pouhá účast na MČR, a to hned ve dvou disciplínách. V dorostenecké kategorii si finále a konečné 6. místo vyskákal Tomáš Kozmík za 12,88 m. 

Finálový běh na 800 m juniorek zůstal bez většího překvapení. Jůlie se dostala brzy na čelo závodu, ale protože si ještě neuvědomuje své kvality, pustila před sebe všechny favoritky a doběhla si spokojeně pro 6. místo ve svém druhém nejlepším halovém čase 2:18,47 min.

Před MČR devátá v tabulkách Tereza Kašpárková už splnila svůj úkol pouhou účastí ve finálovém běhu. Tady doběhla pátá v čase 58,17 s.

Poslední závodící Tom Sláčík v tyči experimentoval s novou tyčkou, a to se mu i přes nejistý začátek vyplatilo. Konečných 425 cm znamená osobní rekord a 3. místo v kategorii juniorů.

 

Celkově jsme se v Praze neztratili a když už jsme nebyli vidět, byli jsme určitě slyšet:-) Doufám, že ti, co jim to nevyšlo se poučili z chyb a ti, co uspěli si stanovili cíle nové.

Gratuluji všem zúčastněným.

Lukáš Vojtek
Předseda AK Zlín

print