„Kotáry“ byly úspěšné

Atletický klub Zlín, z.s. s podporou Statutárního města Zlín a Zlínského kraje uspořádal již 72.ročník běhu Zlínem „Přes valašské kotáry“. Za velmi příjemného teplého počasí se na start v 18ti kategoriích dostavilo celkem rekordních 319 účastníků. Zejména můžeme mít radost z mládeže, kterých startovalo celkem 228.
V hlavním závodě mužů zvítězil Lukáš Kučera z VSK Univerzita Brno (Eleven Run team) časem 27:34 min. před René Sasynem z Dukly Praha a svým bratrem Martinem Kučerou, rovněž VSK Univerzita Brno. V hlavním závodě žen (při neúčasti loňské vítězky Lenky Masné) zvítězila věkem ještě dorostenka Pavla Štoudková z AK Olymp Praha časem 10:10 min. před závodnicí AK Zlín Kateřinou Hálovou. V ostatních kategoriích se také dařilo našim atletům. Podrobné výsledky jsou uvedeny na stránkách Českého atletického svazu, tak alespoň uvedu naše „medailisty“.
V kategorii miniškolky skončila na 2.místě Julie Lindnerová před Simonou Procházkovou. U chlapců v téže kategorii zvítězil Jan Palisa. U mladší přípravky jsou na prvních třech místech zlínská děvčata – v pořadí Lucie Mikešová, Ella Lindnerová a Beáta Nedvědová. U st.přípravky byla Ema Manová na 3.místě. Ve stejné kategorii u chlapců zvítězil Jan Bulíček. Mladší žákyně ovládla Vendula Valeriánová a u st. žákyní pak Zuzana Zouharová. Zde byla ještě na 3.místě Klára Machalíčková. Ve st.žácích obsadil hezké 2.místo Adam Hustý. V dalších kategoriích jsme buď nikoho na startu neměli nebo se na prostě neumístil. Všem uvedeným a jejich trenérům blahopřeji a současně děkuji všem, kteří se na organizaci závodu podíleli.
Za zmínku stojí ještě to, že zde byli přítomni dva trenéři, kteří už vychovali nebo trénovali řadu reprezentantů. Jiří Sequent z Brna se podílel např. na úspěších Lenky Masné či Jakuba Holuši a nyní také dnešní vítězky P.Štoudkové a Petr Hubáček z Nového Města n.Mor. (např.Vitner aj.). Oba se vyjádřili,že se jim náš závod a organizace velmi líbili a slíbili, že v příštím roce opět přijedou. Pochvalu jsme slyšeli i od dalších účastníků. To potěší.
Ještě jednou všem díky a příští rok zase na „Kotáry“.
Bohumil Vrána

print