I.ligy mužů a žen měla své poslední kolo

ZPRAVODAJ č. 5/2020 – I.liga ženy
Letošní liga měla v důsledku působení COVID-19 pouhé tři kola a předem bylo stanoveno, že žádný tým nebude z I.ligy postupovat ani sestupovat. Možná to mělo vliv i na působení zúčastněných družstev. Vše probíhalo v přátelském, pohodovém duchu a v příjemném prostředí. Poslední ligové kolo se uskutečnilo v Břeclavi dne 22.8.2020 za úmorného vedra. Děvčata AK Zlín startovala v počtu 12ti závodnic, snažila se a nakonec z toho bylo 7.místo, jako v předchozích závodech a současně 7.místo i celkově. Lepší umístění se nedalo očekávat, protože proti loňskému roku došlo k výraznému oslabení (Hromadníková, Kašpárková – přestupy a Malatincová s J.Červinkovou – zdravotní problémy). To znamenalo snížení zisku pomocných bodů přibližně o 60, což současné výrazně omlazené družstvo nemohlo nahradit.
I přes uváděnou skutečnost jsem s výkony tohoto týmu spokojen a chci věřit, že přijde další výkonnostní růst a v příštím roce budeme více konkurence schopní.

Výraznou oporou týmu byla Slovenka Bára Tomková (sprinty, štafety) a z pohledu bodového zisku pak dále Karolína Večeřová (tyč, dálka), nestárnoucí Lenka Tomaštíková (kladivo), která nastoupila za naše družstvo již ve 94 utkáních a získala celkem 1344,5 bodů – obdivuhodné a v budoucnu těžko překonatelné. Velmi obětavá Kristýna Hlaváčová (200, 400 a štafety), nastupující generace Natálka Skopálková, Klára Brázdilová, Terezka Vondráková, Adriana Hefková. Věřím, že v příštím roce poroste výkonnost i dalším děvčatům – Ema Švachová, Zuzka Zouharová, Vendula Valeriánová, Marie Mrázková, Bára Fuchsová, Anetta Šimoníková, Jolana Hašová a také Katka Kasalová. Možná přibude někdo další, ale to si musíme počkat. Současná základna je však malá – ve třech kolech se vystřídalo pouze 17 závodnic. To je opravdu málo, když startovat může 24 závodnic.
Dosažené jednotlivé výkony jsou k dispozici na stránkách ČASu, takže je neuvádím. Tabulky – viz vývěska na budově SK.
Družstvo mužů hodnotit nebudu, je to věcí vedoucího Lukáše Vojtka. Z výkonů bych vyzvedl zejména Jiřího Štípka v běhu na 400 m, který časem 48,95 vt. překonal o dvě setiny juniorský klubový rekord, který od roku 2006 držel Jar.Filák. Neoficiálně skončil tým mužů AK Zlín celkově na 6.místě.
Na závěr chci všem děvčatům AK Zlín poděkovat, stejně tak i příslušným trenérům. Takže se těším na rok 2021.
Bohumil Vrána

print