Z žákovského MMaS 5 medailí do Zlína

Celkem 5 medailí přivezla zlínská výprava žactva z nedělního Mistrovství Moravy, které se konalo v Uherském Hradišti. 

Nejúspěšnější byla Karolína Večeřová (trenér Pavel Utíkal), která získala zlatou medaili ve skoku dalekém, kde v mírném protivětru dokázala skočit velmi kvalitních 5.20 m. Ve velice nepříjemných podmínkách pak v souboji tyčkařek urvala bronz za 2.78 m. Karolína byla navíc členkou stříbrné štafety.

Stříbrnou medaili kromě zmíněné štafety žákyň, která běžela ve složení Hefková, Večeřová, Skopálková a Švachová (čas 30,50 s) vybojoval Dominik Wallek (trenér Lukáš Vojtek) v dramatickém souboji na cílové čáře. Čas 38,72 s je navíc jeho osobním rekordem, což k panujícím podmínkám (vítr až -5 m/s) je více než dobré. 

Individuální bronzovou medaili pro Zlín získal Jirka Mičke v dálce za výkon  6.24 m. 

V Uherském Hradišti se podařilo získat ještě několik čtvrtých míst. Smutnou hrdinkou právě těchto nepopulárních umístění se stala Adrianka Hefková (trenér Stanislav Laciga), které ve sprintech na 100 mpřek i 150 m chyběl vždy malý kousek k medaili. Na překážkách si dokonce v protivětru -2.2 m/s zaběhla krásný osobní rekord 15,49 s. Na 150 m se žákyně musely dokonce popasovat s větrem -4.4 m/s. Tady už o časy příliš nešlo. 

Všem závodníkům upřímně gratulujeme k bojovnosti, kterou v takových podmínkách předvedli, gratulujeme k osobním rekordům i ke všem dalším dosaženým výkonům.

Všem žákům pak připomínám ve čtvrtek Krajský přebor družstev opět v Uherském Hradišti.

 

print