Družstva žen a mužů bojovala v Třinci

     Další kolo ligy mužů a žen (již třetí) se konalo za příznivého slunečního počasí v sobotu 8.6.2024 v Třinci. Muži cestovali výrazně oslabeni (z různých důvodů chyběli např. Benda, Hustý, Mičke, Janiš R., Vabroušek, Pleva aj.).  Posílení hostujícím (naším odchovancem) Sedlářem však nestačilo a muži skončili opět na posledním osmém místě. Je téměř jisté, zbývající čtvrté kolo mnoho nezmění a o udržení I.ligy budeme opět usilovat v baráži. Oporami týmu tentokráte byli zejména Petr Sedlář, Ondřej Koníček, Lukáš Budík a Lukáš Zbořil. Příjemně překvapil nováček v družstvu dorostenec Max Matyáštík v běhu na 1500 m. Další hodnocení náleží vedoucímu družstva.

     U žen je situace mnohem lepší. Děvčata obsadila slušné 6.místo a stejné umístění mají i v tabulce po třech kolech. Pokud se poslední kolo v Břeclavi výrazně nepokazí, pak bychom se měli baráži vyhnout. Soutěž byla tentokrát velmi napínavá a byla potřeba porazit Třinec a Porubu. I družstvo žen cestovalo oslabené (např. z omluvitelných důvodů chyběly Pohunková, Hálová, Tomaštíková, Hašová aj.). Před štafetami byl bodový stav mezi Porubou a námi těsný. Pokud bychom nepostavili dvě štafety (4×100 m), pak bychom skončili za Porubou a situace v tabulce by se velmi zkomplikovala v náš neprospěch. Jsem si vědom, že např. pro Terezku Vondrákovou to bylo náročné startovat navíc ve štafetě, když ještě bojovala v diskařském kruhu. Nebyla však jiná možnost, nahlášená sestava se měnit již nedala. Děkuji proto Terezce, že ve štafetě nastoupila, bojovala a výrazně pomohla družstvu k celkovému zisku šestého místa. Terezka získala v tomto kole 27 bodů, vytvořila si krásný osobní rekord v hodu diskem (38.40 m), byla třetí ve výšce a šestá ve vrhu koulí. Dařilo se však i dalším. Tradiční oporou byla Slovenka Simona Malatincová (2x 3.místo – 400 m  a 400mpř.), rovněž Slovenka Agáta Cellerová (1×3.místo – 100 m), Natálie Skopálková (3. v trojskoku). Řada pátých míst opět Cellerová, Zuzka Zouharová, Valentina Batani. Své prvé ligové body a prvý ligový start získala Julie Fúsiková. Smůlu měla tentokráte Bětka Vavříková, která se lehce zranila a musela vzdát běh na 200 m a nemohla nastoupit ani ve štafetě.

Pochvalu zaslouží všechny závodnice, i když ne vždy se dařilo podle jejich představ. Všem děkuji a těším se na poslední ligové kolo, které se uskuteční v Břeclavi 17.8.2024. Byl bych rád, kdyby děvčata o prázdninách trénovala a hlavně, aby v termínu uvedeného 4.kola si neplánovala žádné jiné soukromé akce a byla k dispozici nastoupit v plné síle. Další hodnocení vč. tabulek soutěží viz vývěska na stadioně.  

JUDr. Bohumil Vrána, vedoucí družstva žen

print