Halové MČR: Úžasné vystoupení půlkařů Staňka a Herzogové

vasekVáclav Staněk, svěřenec Lubomíra Heneše, se postaral o nehodnotnější výsledek a výkon na víkendovém MČR dorostu a juniorů. Ve skvělém čase 1:53,35 min získal titul, zaběhl rekord MČR a vytvořil jeden z nejhodnotnějších výkonů celého mistrovství. Na stejné trati pak po dlouhé závodní pauze potěšila návratem Petra Herzogová, která vybojovala stříbro a v krásném čase 2:16,23 min se vrátila zpět na vrchol. Oběma půlkařům gratulujeme a těšíme se na letní sezónu. Vašek se jistě pokusí o limit na MS do Kolumbie.

O trochu překvapivé stříbro se postaral Šimon Hána (trenér Stanislav Laciga), který za zlatou medailí v trojskoku zaostal jen o 3 cm. Výkonem 13,70 m si vytvořil hodnotný osobní rekord. Šimon Hána se v minulosti  profiloval jako sprinter, tak uvidíme, kterou cestou se bude ubírat nadále.

V tyčkařském sektoru si bronzovou medaili pohlídala Tereza Hromadníková (trenér Pavel Utíkal), třetí skončila s výkonem 325 cm.

Maličko smůly si vybrali mladí čtvrtkaři. Markétka Škaldová (trenér Jan Mušínský) si v rozběhu fantasticky zlepšila osobní rekord na 58,59 sek, ve finále pak o pár centimetrů zaostala za medailí a v čase 59,05 sek doběhla čtvrtá.

Podobný osud pak potkal Lukáše Mazurka, který se sice ve finále zlepšil na 51,05 sek, tento čas však stačil rovněž na čtvrté místo.

Oba čtvrtkaři ale prokázali výrazné zlepšení a bude jistě zajímavé je sledovat v letní sezóně.

Smůlu si vybrala naše zlínská trojskokanská jednička Tomáš Holý, který s letošním osobním rekordem 14,15 m patřil k favoritům soutěže. Bohužel už v prvním skoku se zranil a medailový sen se rozplynul.

Gratulujeme tímto všem zúčastněným závodníkům ke krásným výkonům, osobním rekordům a získaným cenným zkušenostem.

print