STŘÍBRO PRO KAČKU DLABAJOVOU

Na halovém mistrovství staršího žactva reprezentovala zlínskou atletiku sedmičlenná výprava
mladých atletů AK Zlín:

800 m: Kateřina Dlabajová, Věra Holubářová
Tyč: Tereza Kašpárková, Vendula Hanáková a Petra Fráňová
Výška: Adam Novosad
Koule: Bára Škubalová
4×300 m: Hanáková, Kašpárková, Holubářová, Dlabajová

Nejlépe bojovaly děvčata na osmistovce. Již v sobotních rozbězích si taktickým během zajistily postupy do finále.Výborný výkon pak v nedělním finále předvedla Kateřina Dlabajová, která časem 2:22,22 vybojovala stříbrnou medaili. S velkými žaludečními problémy se potýkala Věrka Holubářová. Přesto dokázala celý závod běžet na medailové pozici, až v závěru ji došly síly a byla z toho bramborová medaile. I její čas v dané situaci byl na hranici osobního rekordu. V sobotu probíhala soutěž tyčkařek. Nejlepší výkon z trojice děvčat předvedla Petra Fráňová za výkon 280 cm. Byla celkově šestá a za shodný výkon 270 cm se umístila Tereza Kašpárková na 9. místě a Vendula Hanáková na místě desátém.  Dalším členem výpravy byla Bára Škubalová. Ta svým výkonem 10,01 m skončila na 10. místě.

Mladý výškař Adam Novosad sbíral zkušenosti na tak velké a kvalitní soutěži. Skokem 172 cm si zajistil pěkné osmé místo. S jeho výkonem byl trenér spokojen. Na závěr mistrovství nastoupily již zmíněné děvčata na trať 4×300 m. Nejdříve jsme nevěděli, jestli nastoupí Věrka Holubářová kvůli zdravotní indispozici, ta ale srdnatě pomohla děvčatům ke krásnému čtvrtému místu vynikajícím časem 2:56,42 s. Za medailí zústaly necelé 3 desetiny. V loňském roce by s tímto časem získaly zlato.

Je vidět, že úroveň MČR staršího žactva jde neustále nahoru a proto všem úspěšným gratuluji a přeji jim, aby prokázali svou výkonnost v létě, kdy nás čeká v červnu Olympiáda dětí a mládeže
a v září potom letní MČR.

Ve Zlíně dne 2.3.2015

Zdena Mušinská
Vedoucí trenérka SpS

print