Adam Novosad vyskákal v Ostravě stříbrnou medaili

Na halové mistráky odjela proti dřívějším zvyklostem nepříliš početná skupinka zlínských atletů. Skupinka 10 mladých atletů měla mezi sebou jen jediného vážného kandidáta na medaili, ostatní ambice byly spíše finálové. Vezmeme to tedy postupně od nejúspěšnějšího.

Adam Novosad + Karel Kusák (trenér Martin Janiš) – 2. místo výška dorostenci
Adam Novosad odvedl skvělou práci, když si jako jediný z výpravy zlepšil osobní rekord v tom pravém okamžiku. Výkonem 194 cm potvrdil úlohu favorita výškařské soutěže a skončil jen na pokusy druhý. Závod byl krásně dramatický a nabídl skutečný zážitek. Adam je navíc dorostencem teprve první rok, takže má před sebou ještě jeden rok ve stejné kategorii. Adamovi i trenéru Martinu Janišovi gratulujeme.

Karel Kusák začal teprve letos pořádně skákat a do soutěže šel s osobním rekordem 180 cm. Za výkon 174 cm si vysloužil 14. místo.

 

Tereza Kašpárková (trenér Lukáš Vojtek) – 6. místo 400 m dorostenky

Terezka je se čtvrtkou teprve na začátku. Halovou sezonu plánovala vypustit, ale nakonec jsme se rozhodli jinak a bylo z toho finále na MČR. Konečné 6. místo by pro mnohé mohlo znamenat zklamání, pro nás je to však jasný ukazatel, že jdeme správnou cestou. Zlepšení absolutního osobního rekordu se nekonalo, ale při svém rozběhu Terezka zaběhla 58,69 sek, což je pouhých 5 setin za osobním rekordem.

Tereza Hromadníková (trenér Stanislav Laciga) – 2 x 7. místo tyč a trosjkok juniorky
Terezka je ostřílená bojovnice, ale stejně jako v případě Terezky Kašpárkové doplácí v hale na hodně podprůměrné tréninkové podmínky. V tyčkařském i trojskokanském sektoru vybojovala dvě finálové účasti a shodně 7. místo. Věříme, že Terezka řekne své hlavní slovo v letní sezóně. Ve skoku o tyči předvedla 286 cm, když letos zapsala již 314 cm. V trojskoku se pak výkonem 11.50 m z první série přiblížila letošnímu maximu na 2 cm.

Beáta Sedláčková + Pavel Mišurec (trenérka Šárka Večerková) – 11. a 13. místo koule dorostenky a dorostenci
Tady se nebudu příliš rozepisovat, neb vrhačský sektor je přece jen na opačné straně haly a nemoh bych tak podat relevantní informace. Beátka skončila 11. za výkon 11.72 m, což je 20 cm za svým osobním rekordem. Pavel Mišurec hodil 13.97 m a skončil 13.

Tomáš Sláčík (trenér Pavel Utíkal) – 12. místo tyč dorostenci
Tom rozhodně patří k talentovaným závodníkům nicméně i on doplácí na nedostatečné podmínky. Výkon 345 je daleko za osobním rekordem a znamenal konečné 12. místo. V letní sezóně to bude jistě o mnoho lepší.

4 x 200 m štafeta juniorů Štefka-Maniš-Hána-Malina
Ambice štafety se bohužel rozplynuly už na první předávce, kde se kluci moc nepochopili, tak si šli všechno vysvětlit rovnou do šatny. Věřím, že ambice si kluci potvrdí v lize ve štafetách 4 x 100 a 400 m.

print